Będzie zmiana szefa Muzeum Historii Kielc

Data publikacji: 16.01.2020 13:10
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Kielce. 01.02.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Doktor Jan Główka tylko do końca stycznia będzie kierował Muzeum Historii Kielc. Dyrektor instytucji zdecydował, że przejdzie na emeryturę.

Z końcem stycznia wygasa jego kontrakt. Jan Główka zapowiada, że nie będzie się ubiegał o jego przedłużenie, tym bardziej, że już w ubiegłym roku nabył uprawnienia emerytalne. Teraz ma zamiar z nich korzystać.

Jan Główka urodził się 19 grudnia 1953 roku w Kielcach. Jest absolwentem II Liceum imienia Jana Śniadeckiego w Kielcach. Studiował socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim i historię w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Kielcach. Ukończył również podyplomowe studia z zakresu muzealnictwa na UJ oraz studia doktoranckie w Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

Jest doktorem nauk humanistycznych, kustoszem dyplomowanym, wieloletnim pracownikiem Muzeum Narodowego w Kielcach. Dyrektorem Muzeum Historii Kielc był od 2006 roku, czyli od początku istnienia tej instytucji.

Według nieoficjalnych informacji, do czasu wyłonienia nowego dyrektora jego obowiązki ma pełnić Krzysztof Myśliński.

Tomasz Porębski – rzecznik prezydenta Kielc mówi, że decyzje odnośnie przyszłości szefa tej placówki nie zostały jeszcze podjęte.

adv adv
Wiadomości
Reklama