Kolejna awaria w Kielcach. Nie ma ciepłej wody i ogrzewania

Data publikacji: 16.01.2020 17:42
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
16.01.2020. Kielce. Awaria sieci ciepłowniczej przy ulicy biskupa Jaworskiego

16.01.2020. Kielce. Awaria sieci ciepłowniczej przy ulicy biskupa Jaworskiego
Fot. MPEC

Mieszkańcy osiedli Świętokrzyskie i Słoneczne Wzgórze w Kielcach nie mają ogrzewania i ciepłej wody. Spowodowane jest to awarią sieci ciepłowniczej przy ulicy biskupa Jaworskiego.

- Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej już zlokalizowali usterkę, ale prace przy jej usuwaniu potrwają wiele godzin - informuje Anna Niedzielska, rzecznik spółki. - Prace potrwają do późnych godzin nocnych. Liczmy, że nad ranem mieszkańcy będą już normalnie korzystać z ciepła i ciepłej wody - powiedziała.

16.01.2020. Kielce. Awaria sieci ciepłowniczej przy ulicy biskupa JaworskiegoFot. MPEC

Przypomnijmy, że do dużej awarii na tych samych osiedlach doszło także w styczniu ubiegłego roku. Wtedy przez dwie doby ogrzewania nie miało tam ok. 10 tysięcy osób. W urzędzie miasta zebrał się wówczas sztab kryzysowy.

Odcinek sieci ciepłowniczej wzdłuż ulicy biskupa Kaczmarka o długości 800 metrów ma już 45 lat i jest awaryjny. W tym roku MPEC rozpocznie jego modernizację. Spółka dysponuje już wszystkimi niezbędnymi pozwoleniami. Projekt pozytywnie przeszedł również kwalifikację w konkursie na dofinasowanie inwestycji z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wykonawca budowy nowej sieci zostanie wyłoniony w przetargu. Poznamy go w lutym.

Reklama