Kieleccy radni zgodzili się na inwestycje w ramach specustawy mieszkaniowej

Data publikacji: 16.01.2020 21:30
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
16.01.2020 Wizualizacja osiedla przy ul. Wojska Polskiego w Kielcach

16.01.2020 Wizualizacja osiedla przy ul. Wojska Polskiego w Kielcach
Fot. www.um.kielce.pl

Przy ulicy Wojska Polskiego w Kielcach powstanie osiedle czterokondygnacyjnych budynków wielorodzinnych. Zgodę na lokalizację inwestycji w okolicy rezerwatu Wietrznia wyrazili radni podczas dzisiejszej sesji rady miasta. To druga inwestycja w mieście, która będzie realizowana w ramach tzw. specustawy „lex deweloper”.

Głosowanie poprzedziła długa dyskusja. Część radnych sprzeciwiała się tej lokalizacji argumentując, że dla tego terenu miasta istnieje gotowy plan zagospodarowania przestrzennego, a planowana inwestycja naruszy walory krajobrazowe tej części Kielc.

Zadowolony z wyniku głosowania był Zdzisław Łakomiec, przewodniczący Komisji Ładu Przestrzennego i Gospodarki Nieruchomościami w kieleckim ratuszu. Podkreślał, że to ciekawa inwestycja mieszkaniowa, która pozwoli na uatrakcyjnienie tej części miasta.

- Mam nadzieję, że ta inwestycja przyczyni się także do wyremontowania nawierzchni ulicy Wojska Polskiego, na odcinku od ulicy Tarnowskiej, która obecnie jest w fatalnym stanie. O jej remont zabiegają także mieszkańcy - dodaje.

Optymizmu nie podziela Joanna Winiarska radna klubu Bezpartyjni i Niezależni. Wiceprzewodnicząca rady miasta głosowała przeciw lokalizacji inwestycji przy ulicy Wojska Polskiego. Zaznacza, że część fachowców, m.in Gminna Komisja Urbanistyczno-Architektoniczna wydała w tej sprawie negatywną opinię.

- Dodatkowym argumentem, który spowodował, że zagłosowałam przeciw było również to, że ten teren ma plan zagospodarowania przestrzennego z przeznaczeniem na tereny zielone. Uważam, że w mieście są inne lokalizacje, które możemy przeznaczyć pod zabudowę mieszkalną - tłumaczy.

W ramach inwestycji przy ulicy Wojska Polskiego deweloper zamierza wybudować nawet 8 czterokondygnacyjnych budynków wielorodzinnych. Za przyjęciem uchwały w sprawie wyrażenia zgody na lokalizację inwestycji głosowało dwunastu radnych, siedmiu było przeciwnych, natomiast trzy osoby wstrzymały się od głosu.

Reklama