Po audycie będą zmiany w Wojewódzkim Domu Kultury

Data publikacji: 17.01.2020 15:35
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
17.01.2020. Kielce. Na zdjęciu (od lewej): Edyta Bobryk - wicedyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, Jarosław Machnicki - dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach

17.01.2020. Kielce. Na zdjęciu (od lewej): Edyta Bobryk - wicedyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, Jarosław Machnicki - dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Koniec umów-zleceń dla etatowych pracowników i nowy regulamin zarządzania placówką, to główne założenia planu naprawczego, wdrażanego po przeprowadzonym audycie w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

W instytucji powstanie też profesjonalna galeria sztuki. Jak informowaliśmy, kontrola przeprowadzona w instytucji wskazała nieprawidłowości, dotyczące umów z pracownikami, struktury organizacyjnej i realizowania wybranych imprez i projektów kulturalnych.

Działania, podjęte w instytucji przedstawił podczas komisji kultury sejmiku, jej dyrektor Jarosław Machnicki. Główną zmianą jest praca nad nowym regulaminem organizacyjnym. - Na pewno niektóre działy, takie jak administracja pozostaną, ale być może w ich obrębie stworzymy dodatkowe jednostki. Zmiany nastąpią w działach zajmujących się animacją kulturalną, kulturą ludową i muzyką. Zamierzamy zwiększyć zakres prowadzonych działań – przybliża dyrektor.

Zmiana organizacji pracy będzie prawdopodobnie wiązać się z ruchami kadrowymi – część pracowników zostanie przesuniętych do innych jednostek wewnątrz WDK, być może trzeba będzie zatrudnić dodatkową kadrę. Dyrektor nie chce jednak zdradzać szczegółów, te będą przedstawione do końca lutego zarządowi województwa.

Dyrektor zapewnił także, że zgodnie z harmonogramem odbywają się prace związane z przygotowaniem w WDK siedziby zastępczej dla Teatru imienia Stefana Żeromskiego. Planowo ma być gotowa do końca czerwca.

Magdalena Kusztal, dyrektor departamentu kultury i dziedzictwa narodowego w urzędzie marszałkowskim pozytywnie ocenia zmiany, jakie nastąpiły w instytucji.

- Program naprawczy jest pomału wprowadzany. Zostały ujednolicone druki umów-zleceń. Nie będą one zawierane, tak jak było do tej pory, z etatowymi pracownikami. Rozpisano też przetarg na firmę ochroniarską, co między innymi wyeliminuje dublowanie umów – zaznacza.

Wśród zaplanowanych nowości w WDK jest przygotowanie profesjonalnej galerii sztuki z systemem podwieszania obrazów, zawodowym oświetleniem. W galerii prezentowana będzie zarówno twórczość amatorska, jak i profesjonalna. Galeria ma powstać w ciągu najbliższych miesięcy.

Reklama