Szpital w Pińczowie przejdzie termomodernizację już w tym roku

Data publikacji: 17.01.2020 16:47
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Zdrowie
Na zdjęciu: Szpital Powiatowy w Pińczowie

Na zdjęciu: Szpital Powiatowy w Pińczowie
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Pińczowski szpital będzie cieplejszy, a dodatkowo poprawi się jego estetyka. Placówka dostała blisko 5 mln zł na gruntowną modernizację obiektu. Władze powiatu pińczowskiego ogłosiły przetarg na wyłonienie wykonawcy prac w systemie „Zaprojektuj i wybuduj".

W ramach inwestycji w pięciu obiektach, należących do Zespołu Opieki Zdrowotnej  zostanie przeprowadzona modernizacja instalacji ciepłej wody, centralnego ogrzewania oraz wentylacji, wymieniona stolarka okienna i drzwiowa, a także wymienione zostanie oświetlenie na energooszczędne.

Projekt zakłada również ocieplenie budynków oraz montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 50 kw.
Jak informuje Krzysztof Słonina, dyrektor pińczowskiej lecznicy, szpital funkcjonuje już od ponad 20 lat. Inwestycja pozwoli m.in. na oszczędności w opłatach za energię cieplną, a pacjenci powiatowego szpitala w Pińczowie będą leczeni w bardziej komfortowych warunkach.

- Rocznie za gaz płacimy około 280 tys. zł. Dzięki termomodernizacji ponoszone koszty zmniejszymy średnio o 50 tys. zł rocznie. To są bardzo duże pieniądze - zauważa dyrektor.

Jak informuje Małgorzata Dymek ze starostwa, na ten moment przeprowadzeniem inwestycji zainteresowało się sześciu potencjalnych wykonawców. Jak dodaje, na skrzynkę mailową przychodzi wiele zapytań odnośnie toczącej się procedury przetargowej. Ponadto, ze względu na modyfikację specyfikacji, termin składania ofert zostanie wydłużony.

- Obecny termin składania ofert to 27 stycznia. W najbliższy poniedziałek termin ten wydłużymy o 10 kolejnych dni, tak, aby potencjalni wykonawcy mogli przeanalizować swój zakres ofertowy, by był zgodny z założonymi przez nas modyfikacjami, które wynikły z zapytaniami kierowanymi w trakcie postępowania - zaznaczył.

Rozpoczęcie prac planowane jest w kwietniu tego roku, a termin zakończenia inwestycji na grudzień 2021 rok. Jej wartość to ponad 5,5 mln złotych, z czego ponad 4,1 mln złotych to dofinansowanie unijne.

Reklama