Borys Budka przekonywał do siebie świętokrzyską PO

Data publikacji: 18.01.2020 18:34
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
18.01.2020. Kielce. Konferencja prasowa. Na zdjęciu (od lewej): poseł Marzena Okła-Drewnowicz, Borys Budka, Artur Gierada

18.01.2020. Kielce. Konferencja prasowa. Na zdjęciu (od lewej): poseł Marzena Okła-Drewnowicz, Borys Budka, Artur Gierada
Kielce / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Borys Budka - jeden z pięciu kandydatów na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej spotkał się ze świętokrzyskimi członkami ugrupowania. Szef klubu Koalicji Obywatelskiej w Sejmie przekonywał zgromadzonych do wsparcia swojej kandydatury w wyborach wewnętrznych w PO, które odbędą się 25 stycznia.

Spotkanie było zamknięte dla mediów. Poprzedziła je konferencja prasowa, podczas której Borys Budka stwierdził, że Platforma Obywatelska jest w stanie wygrać każde wybory, jeżeli będzie wykorzystywać doświadczenie i potencjał ludzi ugrupowania.

- Buduję Platformę Obywatelską jako kapitan dobrego zespołu. Natomiast wiem doskonale, że dobry lider, jest wówczas liderem, jeżeli otacza się ludźmi lepszymi i mądrzejszymi od niego, którzy w swoich dziedzinach są profesjonalistami - mówił.

Kandydat na szefa PO stwierdził, że nadrzędnym celem dla członków i sympatyków ugrupowania w tym roku powinno być zwycięstwo Małgorzaty Kidawy - Błońskiej w wyborach prezydenckich.

- Platforma musi pokazać nową energię. Wierzę, że wspólnie taką właśnie energię pokażemy i będziemy w stanie wygrać wybory prezydenckie, a później parlamentarne.

Podczas spotkania z dziennikarzami Borysa Budkę poparła także poseł Marzena-Okła Drewnowicz oraz Artur Gierada, przewodniczący świętokrzyskiej PO.  

Po piątkowej rezygnacji Bartosza Arłukowicza o funkcję przewodniczącego Platformy Obywatelskiej ubiegają się poseł Borys Budka, posłanka Joanna Mucha, wiceprzewodniczący PO Tomasz Siemoniak, poseł Bartłomiej Sienkiewicz oraz senator Bogdan Zdrojewski. Pierwsza tura wyborów przewodniczącego PO ma się odbyć 25 stycznia, ewentualna druga - 8 lutego. Wyboru będą dokonywać wszyscy członkowie partii.

18.01.2020. Kielce. Konferencja prasowa. Na zdjęciu (od lewej): poseł Marzena Okła-Drewnowicz, Borys Budka, Artur GieradaKielce / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Reklama