Przyszli maturzyści bawili się na studniówce w Łopusznie

Data publikacji: 18.01.2020 21:39
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
18.01.2020 Łopuszno. Hotel Markiz. Studniówka w Powiatowym Zespole Szkół w Łopusznie

18.01.2020 Łopuszno. Hotel Markiz. Studniówka w Powiatowym Zespole Szkół w Łopusznie
Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Ponad stu przyszłych maturzystów Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie, rozpoczęło symbolicznie odliczanie do egzaminu dojrzałości. W sobotni wieczór uczniowie ostatnich klas liceum i technikum bawili się na uroczystym balu maturalnym.

Jak powiedziały naszemu reporterowi Oliwia i Katarzyna, uczennice klas trzecich liceum, studniówkę poprzedziły długie przygotowania związane między innymi z wyborem odpowiedniej kreacji, a przed uroczystym rozpoczęciem zabawy niektórzy odczuwali lekki stres.  

- Poloneza ćwiczyliśmy do ostatniej chwili, nawet na godzinę przed rozpoczęciem balu. Przy wyborze naszych kreacji chciałyśmy przede wszystkim, aby były wyjątkowe. Natomiast dziś chcemy się przede wszystkim dobrze bawić - dodały.

Teresa Pasowska, dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie zaznacza, że studniówka to duże przeżycie nie tylko dla uczniów, ale także dla całej kadry pedagogicznej.

- Atmosfera podczas zabawy jest cudowna. Towarzyszą nam piękne stroje, eleganckie garnitury. Myślę, że w tak miłym i przyjemnym nastroju czeka nas zabawa do białego rana - podkreśla.

W balu studniówkowym Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie wzięło udział 110 przyszłych maturzystów. Imprezę zorganizowano w hotelu Markiz. 

Reklama