Busko z potwierdzeniem uzdrowiskowych właściwości

Data publikacji: 20.01.2020 15:16
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. WB / Radio Kielce

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło możliwość prowadzenia lecznictwa uzdrowiskowego przez gminę Busko-Zdrój. Każdy kurort musi raz na 10 lat przedstawić resortowi tzw. operat uzdrowiskowy, który potwierdza spełnianie wymagań określonych ustawą.

Dzięki decyzji ministerstwa pacjenci nadal będą mogli prowadzić kurację w najważniejszym świętokrzyskim uzdrowisku.

Starania w tej sprawie prowadziła m.in. poseł Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki, która podkreśla, że przyczyni się to do dalszego rozwoju turystyki uzdrowiskowej na Ponidziu.

- Szacuje się, że każdego roku do gminy Busko-Zdrój przyjeżdża około 80-90 tys. kuracjuszy, w celach turystyki prozdrowotnej- zaznacza.

Świętokrzyska parlamentarzystka podkreśla, że Ministerstwo Zdrowia zaakceptowało także decyzję uzdrowiska dotyczącą budowy nowoczesnego Zakładu Produkcji Wody Mineralnej Buskowianka we wsi Wełecz.

- Dotychczas zakład, który znajdował się na terenie uzdrowiska był uciążliwy dla kuracjuszy i kurortu. Natomiast jego lokalizacja w miejscowości Wełecz stwarza większe szanse na rozwój firmy - dodaje.

Wartość inwestycji polegającej na budowie nowej linii produkcyjnej „Buskowianki” wynosi około 45 mln złotych. Nowoczesny zakład we wsi Wełecz będzie miał trzykrotnie większą wydajność niż ta, osiągana dotychczas.

Reklama