Oferty za drogie. Co dalej z budową siedziby TVP3 Kielce?

Data publikacji: 20.01.2020 16:26
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
15.10.2019 Kielce. Wizualizajca nowej siedziby TVP3 Kielce

15.10.2019 Kielce. Wizualizajca nowej siedziby TVP3 Kielce
Fot. TVP3 Kielce

Siedem firm złożyło oferty w przetargu na budowę siedzib kieleckiego i gorzowskiego oddziału Telewizji Polskiej. Najtańsza opiewa na ponad 30 mln zł. To o 10 mln zł więcej niż na ten cel zaplanowała Telewizja Polska.

Jak wyjaśnia Przemysław Predygier, dyrektor TVP3 Kielce, w ubiegłym tygodniu w Warszawie odbyło się posiedzenie komisji przetargowej, która zapoznała się z ofertami na budowę dwóch ośrodków telewizji - w Kielcach i Gorzowie Wielkopolskim.

- Telewizja przeznaczyła na budowę ponad 20 mln zł, a najtańsza oferta opiewała na kwotę ponad 30 mln zł. W związku z tym, że oferty przekroczyły kwotę przeznaczoną na inwestycję, w tym momencie są dwie możliwości - albo unieważnić przetarg, albo druga, dla nas optymistyczna - zwiększenie kwoty, jaką Telewizja zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Także teraz czekamy na rozstrzygnięcie - mówi.

15.10.2019 Kielce. Wizualizajca nowej siedziby TVP3 KielceFot. TVP3 Kielce

Przemysław Predygier nie ukrywa, że po kilkunastu latach oczekiwania liczy, że tym razem uda się stworzyć własną, nowoczesną siedzibę. Obecnie studia kieleckiego ośrodka mieszczą się w Kieleckim Centrum Kultury.

- Mam nadzieję, że w roku jubileuszowym, bo przypomnę, że TVP3 Kielce w tym roku obchodzi swoje 15-lecie, zapadnie taka pozytywna decyzja i będzie to ogromny impuls do dalszego rozwoju ośrodka - przyznał.

Telewizja Polska ogłosiła przetarg na budowę siedzib w Kielcach i Gorzowie Wielkopolskim w październiku 2019 roku. Obie inwestycje są ujęte w jednym przetargu, ponieważ są to bliźniacze ośrodki, bazujące na jednym planie. Mają to być dwupiętrowe obiekty. Na pierwszym piętrze przewidziane są pomieszczenia biurowe i techniczne. Piętro wyżej będzie newsroom i pomieszczenia dla dziennikarzy. W nowym budynku będą dwa studia - większe o powierzchni około 130 metrów kwadratowych i mniejsze - wielkości 75 metrów kwadratowych.

15.10.2019 Kielce. Wizualizajca nowej siedziby TVP3 KielceFot. TVP3 Kielce

Siedziba kieleckiego ośrodka ma się mieścić przy ulicy Ściegiennego w sąsiedztwie Wojewódzkiego Domu Kultury. Ma powstać metodą „zaprojektuj i zbuduj”.

Podobne wiadomości
Reklama