Poseł Szejna zachwycony Biedroniem

Data publikacji: 20.01.2020 16:40
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. 20.01.2020. Konferencja prasowa Andrzeja Szejny

Kielce. 20.01.2020. Konferencja prasowa Andrzeja Szejny
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Robert Biedroń, kandydat lewicy na prezydenta rozpoczął kampanię przed wyborami. Poseł Andrzej Szejna, świętokrzyski parlamentarzysta SLD zapewnił, że Biedroń będzie popierany przez trzy lewicowe partie, zasiadające w Sejmie.

- To kandydat wrażliwy społecznie, który deklaruje, że nie będzie kandydatem tylko jednej opcji politycznej. Robert Biedroń deklaruje, że będzie prezydentem, dla którego Polska nie będzie poligonem, na którym partie polityczne zajmują się szerzeniem pogardy. Biedroń chce być prezydentem kraju w którym będzie dominowała godność człowieka i poczucie członkostwa w Unii Europejskiej - dodaje.

Andrzej Szejna zaznaczył, że Robert Biedroń w trakcie kampanii często będzie odwiedzał województwo świętokrzyskie.

- Planujemy objazd naszego kandydata i spotkania z mieszkańcami, zwłaszcza małych i średnich miast, a nie tylko stolicy naszego regionu - stwierdził.

Działacze lewicy zaapelowali do przedstawicieli pozostałych ugrupowań parlamentarnych o poparcie obywatelskiego projektu, dotyczącego dodatku emerytalnego dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych. Projekt zakłada, że wszyscy członkowie OSP po udokumentowaniu co najmniej 10 lat służby, otrzymają w skali roku dodatek emerytalny w wysokości 240 złotych.

Reklama