W Opatowcu i Krzczonowie będą nowoczesne boiska

Data publikacji: 20.01.2020 19:35
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
20.01.2020 Opatowiec. Przekazanie umowy do dofinansowanie remontu i budowy obiektów sportowych. Na zdjęciu (od lewej): Anna Krupka - wiceminister sportu i Sławomir Kowalczyk - burmistrz Opatowca

20.01.2020 Opatowiec. Przekazanie umowy do dofinansowanie remontu i budowy obiektów sportowych. Na zdjęciu (od lewej): Anna Krupka - wiceminister sportu i Sławomir Kowalczyk - burmistrz Opatowca
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Dofinansowanie w kwocie 375 tys. zł pochodzące z programu „Sportowa Polska” realizowanego przez Ministerstwo Sportu trafiło do gminy Opatowiec. Umowę na remonty i budowę obiektów przekazała na ręce burmistrza Sławomira Kowalczyka, Anna Krupka, wiceminister sportu. Za tę kwotę zostanie przebudowane boisko przy Szkole Podstawowej w Opatowcu oraz boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej w Krzczonowie.

W Opatowcu powstanie m.in. dwutorowa bieżnia i skocznia do skoku w dal. Zostanie także przebudowana płyta boiska z nawierzchnią ze sztucznej trawy. Obiekt będzie wyposażony w siatki za bramkami i wzdłuż linii bocznych. Natomiast boisko przy Szkole Podstawowej w Krzczonowie zostanie zmodernizowane do wymagań boiska wielofunkcyjnego z nawierzchnią poliuretanową. Powstanie także bieżnia i skocznia w dal.

Wiceminister Anna Krupka podkreśla, że to ważne, ale i potrzebne inwestycje dla wszystkich mieszkańców. Jak mówi, nowoczesne obiekty sportowe z pewnością będą zachęcać do aktywnego trybu życia nie tylko młodych, ale i dorosłych mieszkańców Opatowca.

- Zależy nam na tym, aby zmieniać tryb życia uwarunkowany zmianami cywilizacyjnymi. Tak, aby Polacy, w tym mieszkańcy województwa świętokrzyskiego byli aktywni i zdrowi - dodaje.

20.01.2020 Opatowiec. Przekazanie umowy do dofinansowanie remontu i budowy obiektów sportowych. Na zdjęciu (od lewej): Henryk Kryca - przewodniczący rady gminy w Opatowcu, Anna Krupka - wiceminister sportu i Sławomir Kowalczyk - burmistrz OpatowcaFot. Marta Gajda / Radio Kielce

Burmistrz Sławomir Kowalczyk podkreśla, że to bardzo ważne wsparcie ze strony ministerstwa. Jak dodaje, łączna wartość tych zadań wynosi niemal 900 tys. zł. 

- Pieniądze pochodzą z różnych źródeł, z czego około 500 tys. zł gmina pozyskała z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Wkład własny jest więc znikomy - dodaje.

Tomasz Paluch, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krzczonowie podkreśla, że to inwestycja długo wyczekiwana. Jak dodaje, standardy obecnych boisk pamiętają lata 50. ubiegłego wieku.

- Wszystkie te inwestycje wymagały bardzo dużego wkładu finansowego. Cieszymy się, że już niebawem nasza nowoczesna infrastruktura sportowa dorówna miejskim szkołom - dodaje.

Z kolei jak zaznacza Grzegorz Kozioł, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Opatowcu, inwestycja jest ważna z uwagi na to, że zarówno uczniowie, jak i miejscowa społeczność bardzo często korzystają z boiska. Niestety, jak dodaje, obiekt nie spełnia już żadnych norm bezpieczeństwa.

W ciągu czterech lat rządów PiS na rozwój infrastruktury w regionie zostało przeznaczonych ponad 81 mln zł w ramach takich programów jak „Sportowa Polska”, czy „Inwestycje o strategicznym znaczeniu dla sportu”. Już wkrótce zostaną uruchomione kolejne edycje programów, dzięki którym gminy będą mogły się starać o środki na infrastrukturę sportową.

Obecnie gminy już mogą ubiegać się o środki m.in. z programu dotyczącego zadaszeń nad boiskami piłkarskimi. Wnioski można składać między 17 a 27 lutego. To pilotażowy program, na który ministerstwo przeznaczy 15 mln zł.

Reklama