Rewolucja w starachowickiej komunikacji miejskiej

Data publikacji: 21.01.2020 13:47
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
21.01.2020. Starachowice, Zmiany w systemie komunikacji miejskiej

21.01.2020. Starachowice, Zmiany w systemie komunikacji miejskiej
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Duże zmiany już wkrótce nastąpią w starachowickiej komunikacji miejskiej. Od 1 lutego wchodzą w życie nowe rozkłady jazdy, na ulice wracają linie numer 0, 2, 3 i 8, mniej za to będzie kursów z osiedli peryferyjnych. Kolejna zmiana, to podwyżka cen biletów.

Prezes MZK Marcin Pocheć informuje, że cena biletu normalnego wzrosła z 2,50 zł do 3 zł, a biletu ulgowego z 1,25 zł na 1,50 zł. Zdrożały też karnety za 5-przejazdowy normalny zamiast 11 zł trzeba będzie zapłacić 14 zł.

Wydłużono jednocześnie czas jazdy, bilet jednorazowy będzie obowiązywał przez 60 minut, zamiast dotychczasowych 45. Nie zmieniły się ceny biletów okresowych.

Pasażerowie muszą zwracać uwagę na rozkłady jazdy. Powracające linie: 0 i 2 mają łączyć północą i środkową część miasta, z kolei linie 3 i 8 będą pełnić tę samą funkcję dla osiedla Południe. Każdy z autobusów w godzinach szczytu będzie odjeżdżał co pół godziny, a cały system komunikacji ma się łączyć z godzinami odjazdów w innych kierunkach.

Marcin Pocheć przypomina, że miasto rocznie dokłada do MZK 8,5 mln złotych, dlatego trzeba optymalnie wydawać publiczne pieniądze. Stąd decyzja o zdjęciu części kursów, które nie cieszyły się zainteresowaniem. To najczęściej kursy z osiedli peryferyjnych, wykonywane po południu lub w weekendy. Pozostały natomiast godziny odjazdów pozwalające dotrzeć uczniom do szkoły.

W ciągu pierwszych miesięcy funkcjonowania nowego rozkładu jazdy MZK w Starachowicach czeka na uwagi, najlepiej nadsyłane pisemnie lub mailowo, aby na bieżąco dostosować kursowanie autobusów do potrzeb mieszkańców.

Zobacz nowy rozkład jazdy starachowickiej komunikacji miejskiej

Reklama