Przedszkoliada jak olimpiada. Maluchy poczuły smak igrzysk

Data publikacji: 21.01.2020 16:32
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
21.01.2020 Kielce. Orlen Przedszkoliada Tour

21.01.2020 Kielce. Orlen Przedszkoliada Tour
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Dzieci z Kielc i regionu bawiły się i rywalizowały w Przedszkoliadzie. W sumie na parkiecie hali VI Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Kielcach grało w piłkę i biegało około 300 maluchów.

Czarek i Ala z przedszkola Sunny Kids Academy zapewniali, że uwielbiają sport. Czarek jest ogromnym miłośnikiem piłki nożnej. - Najbardziej lubię strzelać gole - twierdzi.

Agnieszka Synowiec, dyrektor Sunny Kids Academy mówi, że dzieci nie mogły się doczekać Przedszkoliady.

- Uwielbiają sport, uwielbiają się bawić. Trenowaliśmy raz w tygodniu, żeby jak najlepiej sobie poradzić - mówi Agnieszka Synowiec.

Orlen Przedszkoliada Tour jest w naszym kraju organizowana po raz dziewiąty. Jacek Walicki, promotor wydarzenia informuje, że w Kielcach Przedszkoliada gości już po raz piąty. Celem jest zachęcanie dzieci do aktywności fizycznej i sportu.

- Przygotowaliśmy moc atrakcji, siedem stacji. Są między innymi stacje piłki ręcznej, piłki nożnej, koszykówki, siatkówki, ale też stacja żywieniowa, gdzie dzieci mogą odpocząć. Na stacjach są sportowcy z regionu, na przykład pierwszoligowi piłkarze z Ostrowca. Wspiera nas też AZS UJK -  mówi Jacek Walicki.

W tym roku Orlen Przedszkoliada Tour odbywa się w 50 miastach w Polsce. Patronat nad wydarzeniem objął prezydent Andrzej Duda. Patronat medialny nad Przedszkoliadą ma Radio Kielce.

Reklama