Bardzo ślisko na drogach. Mnóstwo wypadków i utrudnień

Data publikacji: 22.01.2020 10:07 / Data aktualizacji: 22.01.2020 13:41
Autor: Robert Szumielewicz , Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
22.01.2020. Wiśniówka. Karambol na trasie S7

22.01.2020. Wiśniówka. Karambol na trasie S7
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Bardzo trudne warunki na świętokrzyskich drogach panowały dziś do południa. Marznący deszcz powodował, że drogi stały się śliskie. Kilka godzin wystarczyło, by doszło do 34 wypadków. Do najpoważniejszego doszło w okolicy węzła Wiśniówce. W karambolu zderzyło się 17 aut.

W akcji ratunkowej brało udział 12 jednostek straży pożarnej, pogotowie i policja. Lewy pas w kierunku Warszawy jest już odblokowany.

- W wypadku wzięło udział 11 samochodów osobowych, a także kilka dostawczych i ciężarowych - informuje brygadier Sławomir Karwat, miejski komendant Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

Strażak podkreśla, że prawdopodobną przyczyną wypadku była śliska nawierzchnia.

Jeden z kierowców wpadł w poślizg i stracił panowanie nad pojazdem. Kolejne nie zdążyły wyhamować.

- Ofiar śmiertelnych na szczęście nie ma. Poszkodowanych zostało 8 osób, a 4 z nich wymagały przewiezienia do szpitali. Ich stan nie jest ciężki - uspokaja ratownik.

Najwięcej wypadków i kolizji policjanci odnotowali w powiecie kieleckim i koneckim. W Czerwonej Górze 60-letni mężczyzna kierujący peugeotem, wyjeżdżając od strony Bolechowic na drogę wojewódzką, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w audi.

Do wypadku doszło także w Radoszycach w powiecie koneckim. Około godziny 8.30, 73-kierowca na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w nadjeżdżającą z naprzeciwka skodę, którą kierowała 44-letnia kobieta. W wyniku zdarzenia pasażerka jednego z aut trafiła do szpitala.

Z trudnymi warunkami zmagali się również kierowcy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach. Najtrudniejsza sytuacja była w Zagnańsku, Masłowie, Kostomłotachh i w gminie Miedziana Góra - poinformowała prezes MPK Elżbieta Śreniawska. Trudne warunki spowodowały opóźnienia. Niewykonany został jeden kurs linii nr 7. Znaczne opóźnienia notowały również autobusy nr 32 i 12 oraz linia komercyjna nr 202 - wymienia prezes MPK.

Trudne warunki na drogach mogą się utrzymywać również w nocy. Policja apeluje o ostrożność.

Reklama