Ostatnia prosta do obwodnicy Opatowa

Data publikacji: 22.01.2020 12:09
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Przetarg na wykonawcę projektu i budowy obwodnicy Opatowa zostanie ogłoszony jeszcze w tym roku. Tak wynika z komunikatu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zawierającego plan przetargów na 2020 rok.

Rzecznik świętokrzyskiej GDDKiA Małgorzata Pawelec-Buras informuje, że postępowanie zostanie rozpisane w ostatnim kwartale tego roku.

– Do tej pory dokończona zostanie koncepcja programowa dla obwodnicy Opatowa, a także zostaną przygotowane niezbędne materiały przetargowe – wyjaśnia Małgorzata Pawelec-Buras.

Generalna dyrekcja ma już decyzję środowiskową dla tej inwestycji. Na jej podstawie został wybrany wariant drogi i opracowywana jest koncepcja programowa.

Trasa będzie miała w sumie około 15 kilometrów. Ominie Opatów po południowo-zachodniej stronie, a jej uzupełnieniem będzie projektowany odrębnie 3-kilometrowy łącznik, będący częścią drogi krajowej nr 74 na północ od miasta.

Przetarg najpewniej rozstrzygnięty zostanie w 2021 roku. Następnym krokiem będzie tworzenie projektu budowlanego, dlatego budowa obwodnicy rozpoczęłaby się w 2022 roku.

Plan przetargów na 2020 rokFot. GDDKiA

Podobne wiadomości
Reklama