W Czerwonej Górze dyrektor zostaje na kolejne sześć lat

Data publikacji: 22.01.2020 14:00
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Youssef Sleiman

Na zdjęciu: Youssef Sleiman
Kielce. 03.06.2019 / Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Zarząd województwa zatwierdził kandydaturę Youssefa Sleimana na dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Czerwonej Górze.

Jak informuje wicemarszałek Marek Bogusławski, Youssef Sleiman będzie kierował lecznicą przez następne sześć lat. Funkcję dyrektora lecznicy będzie pełnił przez następne sześć lat.

Najbliższe plany na nową kadencję dyrektora to utworzenie w lipcu zakładu opiekuńczo-leczniczego na 66 łóżek. Ma tam także powstać pierwszy w regionie oddział dla chorych wentylowanych mechanicznie z ciężką niewydolnością oddechową.

- W następnych latach zamierzamy otworzyć świętokrzyskie Centrum Chorób Płuc. Przetarg na inwestycję jest już w trakcie i mam nadzieję, że w ciągu dwóch lat uda nam się postawić budynek. W centrum będą znajdowały się dwa oddziały pulmonologiczne i oddział dla pacjentów chorych na gruźlicę - dodał Youssef Sleiman.

W przyszłości szpital zamierza rozwinąć także metody leczenia onkologicznego pacjentów z rakiem płuca.

Youssef Sleiman jest dyrektorem szpitala w Czerwonej Górze od 2014 roku. Najpierw był pełniącym obowiązki dyrektora, potem wygrał konkurs. Jest lekarzem pulmonologiem.

Podobne wiadomości
Reklama