Rehabilitacja, atrakcje i całodobowe wsparcie już wkrótce dla seniorów w Stopnicy

Data publikacji: 22.01.2020 14:36
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
22.01.2020. Stopnica. Budowa kompleksu rehabilitacyjno-opiekuńczego

22.01.2020. Stopnica. Budowa kompleksu rehabilitacyjno-opiekuńczego
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Kompleks rehabilitacyjno-opiekuńczy w Stopnicy jest niemal gotowy. Nowoczesny, dwukondygnacyjny obiekt o powierzchni 2 tys. metrów powstaje w sąsiedztwie tamtejszego ośrodka zdrowia. Inwestycja jest odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców dotyczące rehabilitacji oraz opieki senioralnej.

Jak informuje Ryszard Zych, burmistrz Stopnicy, prace idą zgodnie z harmonogramem. Dodaje, że zakończyły się prace na zewnątrz budynku.

- Do obiektu doprowadzona jest już sieć wodociągowa, kanalizacyjna oraz gazowa. Uruchomiono centralne ogrzewanie. Montowana jest także tzw. instalacja niskoprądowa - tłumaczy burmistrz.
Obecnie trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynku.

- We wszystkich pomieszczeniach wykonano wylewki. Pozostaje wykończenie ścian i podłóg. Trwa też meblowanie pomieszczeń - dodaje.

Kompleks będzie się składał z trzech modułów: rehabilitacyjnego, opiekuńczego - przeznaczonego dla osób starszych, którym rodzina nie jest w stanie zapewnić opieki oraz senioralnego. Ten ostatni będzie dedykowany osobom nieaktywnym zawodowo i emerytom, którzy będą mogli zagospodarować wolny czas na spotkania ze znajomymi, ćwiczenia, zabawę i szkolenia.

Rehabilitacja i świadczenia senioralne będą się mieścić na parterze. Pierwsze piętro będzie przeznaczone dla seniorów zamieszkujących tu całodobowo.

Prace zaczęły się jesienią 2018 roku. Zakończenie budowy planowane jest na czerwiec tego roku. Całość będzie kosztować 6 mln zł.

Reklama