Mundurowi uczniowie ślubowali

Data publikacji: 22.01.2020 15:19
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. 22.01.2020. Ślubowanie klas mundurowych X Liceum

Kielce. 22.01.2020. Ślubowanie klas mundurowych X Liceum
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Elementy musztry formalnej oraz artystycznej zaprezentowali uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół nr 2 w Kielcach.

Dziś w placówce przy ulicy Jagiellońskiej odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszych klas. Wzięli w nim udział również młodzi ludzie uczący się w Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym - Szkole Mistrzostwa Sportowego, które mieści się w tym samym budynku.

W ślubowaniu oraz prezentacji musztry udział wzięły Julia i Adriana. Jak mówią, nie żałują wyboru klasy mundurowej, choć czasem bywa ciężko.

- Wiążemy swoją przyszłość z policją. Chciałybyśmy tam pracować. Najtrudniejsze w klasie mundurowej jest poradzenie sobie z rozszerzoną historią i wiedzą o społeczeństwie - twierdzą dziewczyny.

Dzisiejszą prezentację ich klasa ćwiczyła ponad trzy miesiące. Ryszard Mańko, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 tłumaczy, że to właśnie dlatego ślubowanie klas pierwszych odbywa się dopiero teraz.

- To wynika z faktu, ze młodzież musi się do tej uroczystości przygotować, zwłaszcza uczniowie klas mundurowych. Muszą nauczyć się musztry, muszą zostać wyekwipowani. Dziś mogą zaprezentować efekty swojej czteromiesięcznej pracy - mówi Ryszard Mańko.

Dziś w szkole przy ulicy Jagiellońskiej ślubowanie złożyli uczniowie 16 klas pierwszych.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Reklama