W Klimontowie dzieci mają żłobek

Data publikacji: 22.01.2020 19:46
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
22.01.2020. Klimontów. Otwarcie żłobka.

22.01.2020. Klimontów. Otwarcie żłobka.
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Dzieci w Klimontowie będą mogą korzystać ze żłobka. Utworzyły go siostry zakonne imienia Jezus, które wyremontowały i zaadaptowały na potrzeby najmłodszych dzieci jedno z pomieszczeń w prowadzonym od kilku lat przedszkolu.

Sala została wyposażona w nowe meble, zabawki, pomoce dydaktyczne i wiele innych przedmiotów, niezbędnych dla maluchów.

Podczas otwarcia żłobka wicewojewoda świętokrzyski Rafał Nowak powiedział, że to ważne wydarzenie.

- Każde miejsce na mapie naszego województwa, w którym najmłodsi mogą znaleźć właściwą opiekę jest istotne. Rząd premiera Mateusza Morawieckiego od lat stawia na rozwój tego typu placówek, jest wiele programów dedykowanych właśnie po to, aby powstawały takie miejsca. Otwiera się kolejna szansa w regionie na pomoc dla rodziców - dodał wicewojewoda.

Salę żłobkową poświęcił biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, który pochwalił inicjatywę sióstr zakonnych. Zaznaczył, że Kościół  powinien szczególnie wpisywać się w dzieło troski o najmłodsze pokolenia, a także uczyć miłości do dziecka i jego rodziców.

- Siostry, dzięki samemu geniuszowi kobiety, doskonale się do tego nadają - stwierdził hierarcha.

Biskup Krzysztof Nitkiewicz przypomniał, że siostry imienia Jezus mają w tym obszarze długą tradycję na ziemi sandomierskiej. Jeszcze przed wojną służyły ludziom, prowadząc takie placówki.

Dyrektorka przedszkola siostra Joanna Bartoszczyk powiedziała, że grupę żłobkową utworzono na prośbę rodziców, którzy nie mogli swoich młodszych dzieci zapisać do przedszkola. Dodała, że żłobek będzie realizować katolicki program wychowawczy.

Sylwia Sośniak - mama Agnieszki zapisanej do żłobka w Klimontowie powiedziała, że dzięki tej inicjatywie będzie mogła wrócić do pracy. Jest teraz na urlopie wychowawczym, ponieważ ma troje dzieci w podobnym wieku. Cieszy ją to, że córka lubi przebywać w żłobku, chętnie się bawi i dobrze się rozwija.

Grupa żłobkowa będzie mogła liczyć 10 dzieci. Przez dwa pierwsze lata  funkcjonowania żłobek będzie bezpłatny.

Inwestycja powstała dzięki dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, która wyniosła ponad 800 tys. złotych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama