8 lat więzienia za zabicie męża

Data publikacji: 23.01.2020 14:02 / Data aktualizacji: 23.01.2020 15:57
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
23.01.2020. Kielce. Rozprawa Anity W., kobiety oskarżonej o zabójstwo męża

23.01.2020. Kielce. Rozprawa Anity W., kobiety oskarżonej o zabójstwo męża
Fot. Monika Miller / Radio Kielce

8 lat pozbawienia wolności - to wyrok ws. Anity W. Kobieta została skazana za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, które skutkowało śmiercią jej męża.

Anita W.- 28-letnia mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego, na oczach kilkuletnich dzieci w lutym ubiegłego roku zabiła swojego męża. Oskarżona przyznała się do tego, że ugodziła mężczyznę nożem, jednak zaprzecza, aby chciała pozbawić go życia.

Sędzia Michał Winiarczyk z Sądu Rejonowego w Kielcach w uzasadnieniu wyroku podkreślił, że oskarżona działała w sposób spontaniczny.

- Jak wynika z materiału dowodowego, małżonkowie w tym dniu zaczęli się kłócić o bardzo prozaiczną rzecz, jaką miało być wyjście na spacer całą rodziną. W ocenie sądu była to „iskra”, która doprowadziła do awantury - powiedział sędzia.

Ostatecznie sąd skazał kobietę na 8 lat pozbawienia wolności. W ocenie jednego z ławników, ten wyrok jest zbyt surowy. Jak dodał - niewykluczone, że mąż znęcał się nad kobietą, o czym świadczą dokumenty. Kobieta zwracała się po pomoc do policjantów. Mąż nadużywał alkoholu.

Wyrok nie jest prawomocny.


Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama