Koncert talentów rozpoczyna ferie

Data publikacji: 24.01.2020 14:48
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
24.01.2020. Jędrzejów. Noworoczny Koncert Talentów

24.01.2020. Jędrzejów. Noworoczny Koncert Talentów
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Noworoczny Koncert Talentów rozpoczął zimowe ferie w Zespole Szkół nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie. Na scenie zaprezentowało się 15 grup artystycznych. Wystąpili uczniowie uzdolnieni muzycznie, ale także aktorzy, tancerze i sportowcy.

Małgorzata Wojtasik, dyrektor szkoły mówi, że ta inicjatywa ma już kilkuletnią tradycję i jest bardzo dobrym sposobem rozpoczęcia ferii. Prezentacje talentów w szkole rozpoczęły się kilka lat temu koncertem charytatywnym dla chorego ucznia szkoły. Ta inicjatywa tak się spodobała uczniom, że teraz jest powtarzana co roku.

- To ważne, że szkoła nie tylko uczy, ale również odkrywa talenty i pomaga im ujrzeć światło dzienne. Ponadto te koncerty integrują społeczność szkolną - podkreśla Małgorzata Wojtasik.

24.01.2020. Jędrzejów. Noworoczny Koncert TalentówFot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Swoje wokalne umiejętności wokalnie prezentowały się m.in. Magdalena Belicka - uczennica klasy I oraz Natalia Curyło - uczennica klasy III. Jak mówiły, z wielką przyjemnością wystąpiły przed całą szkołą z chórkiem szkolnym, w którym śpiewają reprezentanci wszystkich klas. To pokazuje, że muzyka łączy wszystkich uczniów.

W Zespole Szkół nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie uczy się 700 uczniów.

24.01.2020. Jędrzejów. Noworoczny Koncert TalentówFot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Reklama