Pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości wsparły kolejny świętokrzyski szpital

Data publikacji: 24.01.2020 16:49
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze
Włoszczowa. Szpital powiatowy

Włoszczowa. Szpital powiatowy
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Szpital Powiatowy we Włoszczowie wzbogacił się o nowy sprzęt. 290 tys. złotych na ten cel pochodziło z Funduszu Sprawiedliwości.

Jak informuje Rafał Krupa, dyrektor lecznicy - dzięki tym środkom udało się zakupić m.in. holtery EKG, holtery ciśnieniowe, pompy infuzyjne, aparat zapewniający wyraźny obraz wejścia do krtani, urządzenie do ogrzewania pacjenta, wózki reanimacyjne i wózki do przewożenia pacjentów w pozycji leżącej.

- Udało nam się zakupić sprzęt, który będzie pracował na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, oddziale anestezjologii i intensywnej terapii oraz na oddziale wewnętrznym i chirurgii - dodał Rafał Krupa.

Jak podkreśla dyrektor - pieniądze, które na zakup sprzętu medycznego otrzymał szpital, to dla placówki bardzo duże wsparcie.

- Trzeba podkreślić, że wartość całkowita inwestycji to 295 tys. złotych, natomiast z Funduszu Sprawiedliwości otrzymaliśmy aż 290 tys. złotych. Dlatego wkład własny wyniósł nas zaledwie 5 tys. złotych. To dla nas, ale też i naszych pacjentów ogromne wsparcie w przywracaniu ich do zdrowia - dodał Rafał Krupa. 

W sumie na zakup sprzętu do świętokrzyskich szpitali Fundusz Sprawiedliwości przekazał już 11 mln zł.

Reklama