Rasowe gołębie, króliki i ptactwo ozdobne w Targach Kielce

Data publikacji: 25.01.2020 07:44 / Data aktualizacji: 25.01.2020 11:46
Autor: Kamil Król / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
25.01.2020 Kielce. Targi Kielce. Krajowa wystawa gołębi i drobnego inwentarza

25.01.2020 Kielce. Targi Kielce. Krajowa wystawa gołębi i drobnego inwentarza
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Prawie 4 tys. gołębi, ponad 600 okazów drobiu ozdobnego i kilkadziesiąt królików można oglądać w Targach Kielce. Trwa tam Krajowa Wystawa Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza.

Godfryd Kuryło, jeden z organizatorów wystawy informuje, że zwiedzający mogą zobaczyć aż 150 ras gołębi - od najmniejszych, ważących 20 dekagramów, do największych, które osiągają wagę powyżej pół kilograma.

- Mamy wiele polskich ras, niektóre z nich są ginące, ale hodowcy pracują nad tym, aby je zachować. Są gołębie, które mają wyjątkowo długie dzioby, ale spotkamy również ptaki, które dziobów nie mają. Niektóre są gołębiami lotnymi, inne osiadłymi. To wielobarwna wystawa - podkreśla.

Leszek Juraszek, przewodniczący sekcji drobiu przy Polskim Związku Hodowców Gołębi i Drobiu Rasowego zwraca uwagę, że na wystawie można zobaczyć stare, rodzime rasy kur. Obecnie są one odtwarzane przez hodowców. To na przykład zielonóżka, czubatka dworska, czy nioska tęczowa.

- To są nasze polskie kury, które kiedyś chodziły po zagrodach, a w tej chwili chętnie widzieliby je u siebie prowadzący gospodarstwa agroturystyczne - zaznacza.

Krajowa Wystawa Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza jest też okazją do pomocy ciężko chorej 18-miesięcznej Hani Terleckiej. W halach Targów Kielce można spotkać wolontariuszy z puszkami.

Wystawa będzie czynna dziś do 16.00, a w niedzielę w godzinach 8.00 - 14.00.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama