Rezonans magnetyczny w ostrowieckim szpitalu dostępny dla wszystkich

Data publikacji: 25.01.2020 10:32
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
25.01.2020 Ostrowiec Świętokrzyski. Badanie rezonansem z ostrowieckim szpitalu

25.01.2020 Ostrowiec Świętokrzyski. Badanie rezonansem z ostrowieckim szpitalu
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Od początku roku z rezonansu magnetycznego w ostrowieckim szpitalu mogą korzystać wszyscy chętni. Zakończył się pięcioletni okres trwania projektu, w ramach którego kupiono rezonans. - W tym czasie urządzenie było dostępne wyłącznie dla pacjentów szpitala. Teraz to się zmieni - mówi starosta ostrowiecki Marzena Dębniak.

- Można z niego korzystać bezpłatnie, jeśli ktoś ma skierowanie od lekarza lub płatnie. Cennik znajduje się na stronie internetowej szpitala. Chcę zaprosić mieszkańców do korzystania z fachowej i nowoczesnej obsługi rezonansu - mówi starosta Marzena Dębniak.

Dyrektor ostrowieckiego Zakładu Opieki Zdrowotnej Andrzej Gruza informuje, że w ostatnim czasie zatrudniono więcej osób w pracowni rezonansu. Dodaje, że dotąd trwałość projektu nie pozwalała szpitalowi wykonywać badań komercyjnych.

- Badania rezonansem magnetycznym, w przeciwieństwie do tomografu komputerowego, są traktowane jako nieinwazyjne, czyli nieszkodzące organizmowi. W rezonansie nie ma promieni rentgenowskich - wyjaśnia Andrzej Gruza.

Dodaje, że jeśli ktoś chce skorzystać ze sprzętu, nie musi mieć nawet skierowania od lekarza.

Andrzej Gruza podkreśla, że nie należy jednak z tego badania korzystać pochopnie i to lekarz powinien zaopiniować konieczność jego wykonania. Badanie rezonansem magnetycznym nie należy także do tanich. Ceny wahają się od 400 do 600 złotych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama