Starachowicka delegacja uczestniczy w pogrzebie Jadwigi Kaczyńskiej

Data publikacji: 23.01.2013 12:59
Kategoria: Wiadomości z regionu

Ponad pół tysiąca osób z regionu świętokrzyskiego bierze udział w uroczystościach pogrzebowych Jadwigi Kaczyńskiej. Są to głównie działacze i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości. Najliczniej reprezentowane są Starachowice - poinformował sekretarz zarządu Okręgowego PiS w Kielcach, Andrzej Pruś.

 Jadwiga Kaczyńska

W ostatni piątek, Rada Miasta przyznała pośmiertnie Jadwidze Kaczyńskiej tytuł Honorowego Obywatela Starachowic. Andrzej Pruś podkreślił, że w uroczystościach pogrzebowych będzie uczestniczyć nie tylko oficjalna delegacja Rady Miasta, ale też harcerze i uczniowie I liceum z pocztami sztandarowymi.

Matka prezydenta Lecha Kaczyńskiego i byłego premiera Jarosława Kaczyńskiego urodziła się w Starachowicach. W 1946 roku zdawała maturę w Państwowym Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym. W czasie II wojny światowej, jako sanitariuszka Szarych Szeregów pracowała w starachowickim szpitalu.

Msza święta żałobna zostanie odprawiona w kościele Świętego Krzyża w Warszawie. Jadwiga Kaczyńska zostanie pochowana na Starych Powązkach, w rodzinnym grobowcu.

Matka braci Kaczyńskich zmarła w ubiegły czwartek 17 stycznia. Miała 87 lat.

Małgorzata Pirosz

adv adv
Wiadomości
Reklama