W KCK zagrali dla Hani

Data publikacji: 25.01.2020 21:47
Autor: Kamil Król / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
25.01.2020 Kielce. KCK. Koncert

25.01.2020 Kielce. KCK. Koncert "Pomoc dla Hani"
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Cały czas trwa zbiórka pieniędzy dla ciężko chorej Hani Terleckiej. W akcję pomocy dla 18-miesięcznej dziewczynki, która cierpi z powodu guza mózgu, włączyły się tysiące osób.

Pomimo to, że udało się już zebrać ponad 5 mln zł, czyli całą wymaganą kwotę na dalsze leczenie Hani w Stanach Zjednoczonych, akcja trwa nadal, ponieważ nie wiadomo, jak długo dziewczynka będzie musiała przebywać na leczeniu zagranicznym.

W sobotę zbiórka na jej rzecz, połączona z licytacjami prowadzona była w Galerii Echo w Kielcach. Z kolei w Kieleckim Centrum Kultury odbył się koncert. Publiczności zaprezentowało się Studio Tańca i Stylu Rewanż Tomasza Rowińskiego. Wystąpili również m.in. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 25, artyści z Kieleckiej Szkoły Tańca i Szkoły Piosenki Empire, zaśpiewali tenor Michał Steciak, a także Basia Sipa i Katarzyna Lisowska z zespołem.

Jak podkreśla Katarzyna Perdzyńska-Zarzeczny, jedna z organizatorek wydarzenia, w zbiórkę zaangażowało się mnóstwo dzieci.

- W ramach akcji "Podaj dalej" przekazały ogromną ilość zabawek. Najmłodsze dzieciaki mogły przychodzić i zabierać pluszaki za przysłowiową złotówkę, wrzuconą do puszki - mówi.

Koordynatorka zbiórki Aleksandra Bielecka zaznacza, że liczba wolontariuszy, którzy pomagają w akcji przeszła najśmielsze oczekiwania.

- Poszukiwania wolontariuszy to była jedna z najłatwiejszych rzeczy. W pięć minut zgłosiło się 40 osób. Ludzie się bardzo mocno zaangażowali, było ich tylu, że w pewnym momencie okazało się, że nie mamy tylu stref, aby ich wszystkich rozmieścić. Mimo to postanowili przyjść, wymieniają się, pomagają. To jest piękny odruch serca - podkreśla wolontariuszka.

Organizatorami koncertu w KCK było Stowarzyszenie Przyjazne Kielce i przyjaciele. Dodajmy, że wszystkie dodatkowo zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na pobyt Hani w USA, jej rehabilitację i inne koszty związane z jej leczeniem. Dziewczynka prawdopodobnie w najbliższy wtorek lub w środę wyleci z rodzicami do Stanów Zjednoczonych.

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama