Dominik Tarczyński wiceprzewodniczącym Europejskich Konserwatystów w Radzie Europy

Data publikacji: 27.01.2020 11:31 / Data aktualizacji: 27.01.2020 17:56
Autor: Marek Orkisz , Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Dominik Tarczyński

Dominik Tarczyński
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Świętokrzyski parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński został wybrany na wiceprzewodniczącego Europejskich Konserwatystów w Radzie Europy. Jak poinformował na Twitterze, jest to jego trzecia kadencja na tym stanowisku.

W rozmowie z Radiem Kielce Dominik Tarczyński podkreśla, że ta decyzja zadaje kłam twierdzeniom przedstawicieli opozycji o marginalizowaniu Polski na arenie międzynarodowej i braku sojuszników.

- To pokazuje, że te wszystkie czarnowidztwa nie miały nic wspólnego z rzeczywistością. Cieszę się z tego wyróżnienia. Mam jeszcze chwilę w Radzie Europy, aby przed przejściem do Parlamentu Europejskiego walczyć o polskie sprawy i tak właśnie będzie - dodaje.

Dominik Tarczyński przypomina, że we wtorek w Radzie Europy odbędzie się debata na temat praworządności w Polsce. Zdaniem parlamentarzysty, dyskusja jest kolejnym przykładem na próbę upolityczniania reformy wymiaru sprawiedliwości w takich krajach jak Polska czy Węgry.

- W dyskusji będę powoływał się na zapisy prawne, które panują w państwach członkowskich Rady Europy. Będę też chciał się zapytać o to, na który zapis powołują się ci, którym nie podoba się reforma sądownictwa w Polsce - zaznacza.

Przypomnijmy, Dominik Tarczyński po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej obejmie mandat poselski w Parlamencie Europejskim.

Reklama