Nowe twarze w siatkarskim KSZO

Data publikacji: 01.02.2020 20:23
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Nowe siatkarki KSZO Ostrowiec: 19-letnia Wiktoria Gierszewska i 20-letnia Karolina Ogórek

Nowe siatkarki KSZO Ostrowiec: 19-letnia Wiktoria Gierszewska i 20-letnia Karolina Ogórek
Fot. kszosiatkowka.pl

Dwie nowe siatkarki zasiliły KSZO Ostrowiec. Obydwie występowały jeszcze niedawno w wycofanym w styczniu z rozgrywek na zapleczu ekstraklasy zespole Budowlanych Toruń.

20-letnia Karolina Ogórek jest środkową bloku. Jest absolwentką Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Policach, a wcześniej występowała w Spójni Stargard i właśnie w Budowlanych Toruń. W ekipie z miasta  Kopernika rozegrała 11 meczów, w których zdobyła 39 punktów, w tym m.in. 8 po asach serwisowych i 14 blokiem.

19-letnia Wiktoria Gierszewska jest atakującą. Przygodę z siatkówką rozpoczynała w Tucholance Tuchola, skąd trafiła do zespołu juniorskiego Budowlanych Toruń, a później zaczęła występować w ekipie seniorskiej. Co ciekawe, podczas wygranego przez Budowlanych 3:2 meczu z KSZO zdobyła 29 punktów i miała największy udział w pokonaniu „pomarańczowo-czarnych”.

W tym sezonie w zespole Budowlanych mierząca 186 cm wzrostu Weronika rozegrała 10 meczów, w których zdobyła 126 punktów Popisała się 14 asami serwisowymi, a 13 punktów wywalczyła blokiem. Jako atakująca grała z 37 % skutecznością.

Obydwie siatkarki zadebiutowały w barwach KSZO w sobotnim meczu 21. kolejki I ligi przegranym w Gliwicach z AZS Politechnika Śląska 0:3.

Reklama