Będzie kolejny klub seniora, ale nie dla wszystkich

Data publikacji: 03.02.2020 13:35
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
05.11.2019. Kielce. Budynek Placówki OpiekuńczoWychowawcza Kamyk przy ulicy Marszałkowskiej

05.11.2019. Kielce. Budynek Placówki Opiekuńczo-Wychowawcza „Kamyk” przy ulicy Marszałkowskiej
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Coraz bliżej do utworzenia 13. Klubu Seniora w Kielcach. Miasto ogłosiło przetarg na remont pomieszczeń w budynku, w którym do niedawna działała Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Kamyk”.

Jak informuje Monika Zakrzewska, kierownik sieci świetlic środowiskowych, placówka przeznaczona będzie dla osób ze znacznym, bądź umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, które potrzebują intensywnej, codziennej rehabilitacji.

- Widzimy, że jest potrzeba poszerzenia działalności związanej z usprawnianiem seniorów. Dlatego klub przy ulicy Marszałkowskiej będzie nastawiony głównie na formy rehabilitacyjne - mówi Monika Zakrzewska.

Jak dodaje, rodzaj i intensywność rehabilitacji będzie uzależniona od potrzeb i stanu zdrowia poszczególnych klubowiczów.

- Planujemy, że będą tam prowadzone zajęcia grupowe, czyli różnego rodzaju gimnastyka. Nastawiamy się jednak głównie na rehabilitację indywidualną. Będą to ćwiczenia, masaże, czy zajęcia na basenach - dodała Monika Zakrzewska.

W klubie przy ulicy Marszałkowskiej prowadzone będą również warsztaty z rękodzieła artystycznego oraz kącik kulinarny. Organizowane będą również wyjścia do kina, czy teatru, a także na basen. Osoby, które nie będą w stanie samodzielnie dotrzeć do placówki będą mogły liczyć na bezpłatny transport. Klub zacznie funkcjonować w marcu lub najpóźniej w kwietniu.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama