Dominik Tarczyński jest już europosłem

Data publikacji: 03.02.2020 14:48
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Dominik Tarczyński

Dominik Tarczyński
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Dominik Tarczyński, świętokrzyski parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości rozpoczął pracę w Parlamencie Europejskim. Dziś polityk otrzymał legitymację europosła.

"Dołączyłem do drużyny Prawa i Sprawiedliwości w Parlamencie Europejskim! Polska ma kolejnego europosła" - napisał na portalu społecznościowym.

W maju ubiegłego roku, po wyborach do europarlamentu Dominikowi Tarczyńskiemu przypadł dodatkowy 52. mandat poselski, który mógł objąć dopiero w momencie, kiedy Wielka Brytania opuści Wspólnotę, co oficjalnie nastąpiło w sobotę. W rozmowie z Radiem Kielce europoseł zaznacza, że pierwszy dzień pracy niesie za sobą dużo wyzwań.

03.02.2020 Dominik Tarczyński otrzymał legitymację europosłaFot. Dominik Tarczyński / Facebook

- Obecnie przede mną dużo obowiązków z dokumentami. Prawdopodobnie dołączę do komisji spraw zagranicznych oraz rynku wewnętrznego. To bardzo istotne kwestie, szczególnie jeżeli chodzi o umowy międzynarodowe, a także pieniądze, które będą wpływać do świętokrzyskiego. Cieszę się, że będę mógł walczyć o pieniądze dla naszego województwa - dodaje.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego w maju ubiegłego roku w okręgu małopolsko-świętokrzyskim Dominik Tarczyński zdobył 42 tys. głosów.

Tagi do tego wpisu
Reklama