Nowoczesne centrum zawodowe prawie gotowe

Data publikacji: 04.02.2020 15:49
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
04.02.2020. Kielce. Budowa Centrum Kształcenia Zawodowego

04.02.2020. Kielce. Budowa Centrum Kształcenia Zawodowego
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Nowoczesny obiekt przeznaczony do kształcenia zawodowego jest już na ostatniej prostej. W marcu ma zakończyć się budowa Centrum Kształcenia Zawodowego w Kielcach.

Budowa kompleksu o powierzchni prawie 8 tys. metrów kwadratowych zakończona jest już w 80 procentach. Instytucja będzie prowadzić naukę w branżach takich jak: obróbka metalu, mechanika samochodowa, automatyka, czy informatyka.

Jak mówi Dominik Kraska, dyrektor placówki to, co odróżniać będzie Centrum Kształcenia Zawodowego od innych podobnych miejsc w kraju, to unikatowe wyposażenie.

- Uczniowie będą mieli dostęp np. do obrabiarek cyfrowych pięcioosiowych, które dopiero wchodzą do użycia w zakładach pracy. Obiekt jest też dostosowany do wprowadzania i naprawy pojazdów w komfortowych warunkach, czego nie ma wiele placówek szkoleniowych tego typu.

Kompleks hal składa się z trzech budynków: dydaktycznego, biurowego oraz dwuczęściowej przestrzeni warsztatowej. Pod koniec lutego ma rozpocząć się wyposażanie wnętrz. Placówka kształcić będzie m. in. uczniów kieleckich szkół zawodowych, takich jak "Mechanik", czy "Elektryk", ale dostępna będzie również dla wszystkich zainteresowanych.

Koszt budowy Centrum Kształcenia Zawodowego to prawie 40 mln złotych.

Reklama