Salon retro gier w Ostrowcu. Każdy może spróbować swoich sił

Data publikacji: 05.02.2020 14:42
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
05.02.2020. Ostrowiec Świętokrzyski. Retro Gra w Browarze Kultury

05.02.2020. Ostrowiec Świętokrzyski. Retro Gra w Browarze Kultury
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Miłośnicy starych gier komputerowych i telewizyjnych będą mieli swoją mekkę w Ostrowcu Świętokrzyskim. W miejscowym Browarze Kultury, na najwyższym piętrze budynku, pojawiło się miejsce, w którym będzie można spróbować swoich sił w Pac-Mana i Space Invaders. Twórcy salonu apelują do mieszkańców miasta o wsparcie.

W dalszym ciągu potrzebne są np. kable, aby niektóre sprzęty uruchomić. Mile widziane są osoby, które tego typu maszyny potrafią również naprawić. Gry w większości przekazał pasjonat Stanisław Dunin-Borkowski. Od kilku lat zbierał stare konsole i maszynki do grania. Przyszedł czas, aby przypomnieć starszym czasy dzieciństwa, a młodszym pokazać czym dawniej zajmowały się dzieci.

- Mamy taką małą maszynkę gdzie jest i Pac-Man, i Galaxian, Space Invaders, Playstation „jedynkę” z Tekkenem „trójką”, na Playstation 2 mamy jeszcze Tekken 5, Simsy 2, Nintendo wii - wylicza Stanisław Dunin-Borkowski.

Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury Jacek Kowalczyk informuje, że na czas ferii wydobyto także gry planszowe.

- Też bardzo ciekawe, sięgające korzeniami do lat 70. i 80., a dla kontrastu na ostatnim piętrze gry retro, aby młodsi, ale też bardziej dojrzali mogli przenieść się do czasu swojej młodości - mówi Jacek Kowalczyk.

Retro gry będą dostępne w pełni od piątku od godziny 16:00. Najstarsza produkcja pochodzi z wczesnych lat 80.

Reklama