Prezydent Duda z wizytą w regionie. Odwiedzi Włoszczowę

Data publikacji: 06.02.2020 10:56 / Data aktualizacji: 07.02.2020 06:33
Autor: Ewa Golińska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Prezydent Andrzej Duda

Prezydent Andrzej Duda
Warszawa. 20.04.2018 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Prezydent RP Andrzej Duda odwiedzi dziś Włoszczowę. Będzie to pierwsza wizyta głowy państwa w tym mieście.

- Dla województwa świętokrzyskiego to wielkie wyróżnienie, bo pierwsze spotkanie Andrzeja Dudy, po ogłoszeniu startu w wyborach prezydenckich odbędzie się właśnie u nas - powiedział poseł Krzysztof Lipiec.

Lider świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości poinformował, że prezydent został zaproszony do odwiedzenia Włoszczowy przez starostę Dariusza Czechowskiego.

- To zaproszenie zostało wystosowane jeszcze przed ogłoszeniem przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek kalendarza wyborczego, ale trudno będzie rozdzielić wizytę urzędującego prezydenta od kampanii wyborczej - dodał poseł.

- Sam fakt, że to się tak dobrze złożyło, że jest to na początku kampanii, to w moim przekonaniu docenienie województwa świętokrzyskiego, a szczególnie Włoszczowy przez głowę państwa. Przypomnę, że to miasto było pod wielkim naporem opozycji za peron zbudowany na Centralnej Magistrali Kolejowej za czasów świętej pamięci wicepremiera Przemysława Gosiewskiego. A dziś Włoszczowa promieniuje na całą Polskę, bo za nią poszły także inne miejscowości. Włoszczowa jest teraz dla Świętokrzyskiego oknem na świat, właśnie dzięki Centralnej Magistrali Kolejowej - powiedział parlamentarzysta.

Krzysztof Lipiec stwierdził, że warto w tej kampanii pracować na rzecz ponownego wyboru Andrzeja Dudy na Prezydenta RP.

Spotkanie głowy państwa z mieszkańcami regionu odbędzie się w Hali Sportowej przy ulicy Wiśniowej 2 we Włoszczowie. Początek o godzinie 17.00.

Reklama