Groził bronią przed kielecką galerią handlową

Data publikacji: 06.02.2020 16:12
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Zabezpieczony pistolet

Zabezpieczony pistolet
Fot. świętokrzyska policja

Kieleccy policjanci zatrzymali 19-latka, który groził atrapą broni przechodniom. Do zdarzenia doszło we wtorek przed godziną 21.00.

Maciej Ślusarczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach informuje, że do funkcjonariuszy wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że w okolicach galerii przy ulicy Warszawskiej młody mężczyzna grozi przechodniom.

- Napastnik miał być uzbrojony w broń palną. Na miejsce pojechali mundurowi, którzy obezwładnili 19-letniego mieszkania powiatu jędrzejowskiego. Okazało się, że nie miał przy sobie broni - relacjonuje Maciej Ślusarczyk.

Na miejscu interwencji był także młody mężczyzna i trzy dziewczyny w wieku od 17 do 20 lat. Okazało się, że cała grupa spotkała się przed wejściem do galerii. W pewnym momencie pomiędzy zebranymi wywiązała się kłótnia. 19-latek wyciągnął przedmiot wyglądający jak broń i zaczął grozić pozostałym. Po chwili mężczyzna pobiegł w głąb osiedla.

Niedaleko miejsca zdarzenia funkcjonariusze zabezpieczyli przedmiot wyglądający jak pistolet. Okazało się, że jest to najprawdopodobniej atrapa, co musi potwierdzić ekspertyza.

19-latek spędził noc w policyjnej celi. Grożą mu 2 lata pozbawienia wolności.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama