Najmłodsi mają swoje miejsce w KCK

Data publikacji: 06.02.2020 17:16
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
06.02.2020. Kielce. Uroczyste otwarcie Wyspy dziecięcej w KCK

06.02.2020. Kielce. Uroczyste otwarcie "Wyspy dziecięcej" w KCK
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

„Wyspa Dziecięca" będzie zapewniać opiekę najmłodszym podczas wszystkich imprez w Kieleckim Centrum Kultury. Gdy rodzice będą oglądać koncert lub spektakl, ich pociechą ma się zająć wykwalifikowana niania. Od dziś miejsce zabaw zostało oddane dzieciom. Wyspa znajduje się na parterze, przy wejściu na dużą scenę.

Znajduje się tam basen z kulkami, który dziś robił największe wrażenie na dzieciach. Są także kolorowe tunele, magiczne domki oraz zjeżdżalnie. Inicjatywę chwalił Marcin Różycki, zastępca prezydenta Kielc. Mówił, że to potrzebne miejsce, o czym najlepiej wiedzą rodzice.

- Jest to odpowiedź na problemy, z którymi sam się borykam. Mam dwie córki, z których jedna ma cztery, a druga osiem lat. Często, kiedy chciałem wyjść do teatru czy na koncert, pojawiało się pytanie - czy babcia zostanie z dziećmi – wspominał.

Dodał, że ta przestrzeń to wstęp do tego, by pobudzić aktywność mieszkańców Kielc.

- Mam nadzieję, że dzięki temu pomysłowi będziemy sprzedawać więcej biletów na nasze imprezy, więcej osób będzie uczestniczyło w życiu kulturalnym naszego miasta – zaznaczył.

Pani Sylwia, mama 6-letniej Sandry przyznała, że opieka nad dzieckiem podczas spektaklu to świetny pomysł.

- Powiem z mojego punktu widzenia - ja w ogóle nie mam możliwości, żeby gdziekolwiek wyjść, ponieważ moja córka jest ze mną cały czas. Natomiast tu mam taką możliwość, że mam chwilę dla siebie, a ona zostaje pod dobrą opieką. Coś wspaniałego – podkreśliła.

Każdy rodzic, który chciałby zostawić swoją pociechę z opiekunami, a sam udać się na spektakl, powinien to zgłosić najpóźniej dwa dni przed planowaną datą wydarzenia. Z „Wyspy Dziecięcej" będą mogli też skorzystać uczestnicy zajęć w działającej w KCK „Przystani dla Sztuki", planowanych warsztatów i działań edukacyjnych oraz rodzice z dziećmi, którzy pojawią się w kawiarni, w holu Małej Sceny.

Udogodnieniem dla rodziców jest także mieszczący się na parterze pokój dla mamy z dzieckiem.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama