Sandomierskie struktury PiS przygotowane do kampanii wyborczej

Data publikacji: 06.02.2020 20:02
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
06.02.2020 Sandomierz. Spotkanie powiatowych struktur PiS. Na zdjęciu (od lewej): poseł Krzysztof Lipiec i poseł Marek Kwitek

06.02.2020 Sandomierz. Spotkanie powiatowych struktur PiS. Na zdjęciu (od lewej): poseł Krzysztof Lipiec i poseł Marek Kwitek
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Majowe wybory prezydenckie były głównym tematem spotkania powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości w Sandomierzu. Zebranie zwołał szef ugrupowania w regionie, poseł Krzysztof Lipiec, który podsumował spotkanie jako bardzo dobre, z dużą frekwencją i zaangażowaniem członków partii.

Poseł Krzysztof Lipiec przypomniał, że 5 lat temu prezydent Andrzej Duda otrzymał w naszym regionie 113 tys. podpisów poparcia, podczas gdy potrzebne jest 100 tys., tak więc samo województwo świętokrzyskie mogło zaświadczyć o tym, aby zgłosić tę kandydaturę do Państwowej Komisji Wyborczej. Lider świętokrzyskich struktur PiS wyraził przekonanie, że i tym razem wyniki prezydenta Andrzeja Dudy zarówno z list poparcia, jak i ten wyborczy będą imponujące. Zachęcał wszystkich do wytrwałej pracy, aby osiągnąć ten cel

06.02.2020 Sandomierz. Spotkanie powiatowych struktur PiSFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

- Mamy wspólny interes, wiemy jak ważne są te wybory i jak ważna jest realizacja naszego projektu politycznego, który promowaliśmy w 2019 roku podczas kampanii do parlamentu krajowego. Wiemy, że bez naszego prezydenta ten projekt nie będzie realizowany, dlatego też wszystkie ręce na pokład. Zachęcam, aby 10 maja oddać głos na prezydenta Andrzeja Dudę - dodał parlamentarzysta.

Poseł Marek Kwitek stojący na czele struktur PiS w powiecie sandomierskim zapewnił, że są one świetnie przygotowane do udziału w kampanii wyborczej. Chętnych do pracy jako członkowie komisji i mężowie zaufania jest aż nadto. W całym powiecie to grupa ponad 130 osób. Osoby z PiS zajmą się też zbieraniem podpisów poparcia.

06.02.2020 Sandomierz. Spotkanie powiatowych struktur PiS. Na zdjęciu (od lewej): poseł Krzysztof Lipiec i poseł Marek KwitekFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Poseł Kwitek podkreślił, że sandomierska struktura partyjna jest bardzo silna. Liczy 212 członków mających czynne i bierne prawo wyborcze.

- W grudniu ubiegłego roku przyjęto 36 nowych osób. W ostatnich wyborach prezydent Andrzej Duda w powiecie sandomierskim otrzymał prawie 20 tys. podpisów poparcia i my chcemy tę liczbę zwiększyć - podkreślił poseł Marek Kwitek.

W spotkaniu uczestniczył m.in. Jacek Toś, dyrektor oddziału regionalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Kielcach, mieszkaniec gminy Samborzec, który powiedział, że zebranie było bardzo owocne.

06.02.2020 Sandomierz. Spotkanie powiatowych struktur PiSFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

- Wynieśliśmy takie przeświadczenie, że zbliżające się wybory są niezwykle ważne i tym bardziej potrzebna jest nasza integracja i zwarcie szeregów po to, aby obecny prezydent był ponownie wybrany. Ten duch wśród członków partii naprawdę jest obecny, zwłaszcza u tych nowo przyjętych, a to wróży sukces - dodał.

Od piątku w powiecie sandomierskim PiS zaczyna zbieranie głosów poparcia dla zarejestrowania kandydatury obecnego prezydenta Andrzeja Dudy. Podpis będzie można złożyć w biurze posła Marka Kwitka przy ulicy Armii Krajowej. Ponadto działacze będą wychodzić na ulicę z listami poparcia.

Reklama