Kielecki PUP ma nowego dyrektora

Data publikacji: 07.02.2020 11:55 / Data aktualizacji: 07.02.2020 13:14
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu (od lewej): Mirosław Gębski - starosta kielecki, Grzegorz Piwko - dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach

Na zdjęciu (od lewej): Mirosław Gębski - starosta kielecki, Grzegorz Piwko - dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach
Kielce. 07.06.2019 / Fot. Izabela Mortas / Radio Kielce

Grzegorz Piwko został dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy. Był jedynym kandydatem na to stanowisko. Od 3 czerwca 2019 roku pełnił obowiązki szefa urzędu, zastępując na stanowisku Małgorzatę S., skazaną nieprawomocnym wyrokiem za przyjęcie korzyści majątkowej od dwóch przedsiębiorców.

Jak mówi Tomasz Pleban, wicestarosta kielecki, Grzegorz Piwko podczas rozmowy kwalifikacyjnej przedstawił koncepcję funkcjonowania Powiatowego Urzędu Pracy na najbliższe lata, która spodobała się komisji konkursowej. Koncepcja zawierała nowe ukierunkowanie urzędu na pracę doradców zawodowych, zacieśnienie współpracy z pracodawcami, w tym zwłaszcza właścicielami prywatnych firm. Celem nowego dyrektora jest także zmniejszenie bezrobocia w powiecie do poziomu poniżej 10 proc.

Grzegorz Piwko podkreśla, że wzorem przodujących urzędów pracy w Polsce chciałby stworzyć centrum wspierania przedsiębiorców, a także koncentrować się na mniejszych projektach, ale „szytych na miarę” pod konkretne potrzeby bezrobotnych i pracodawców.

- Będę dążył także do modernizacji obiektu. Część budynku jest stara, z lat 70’. Musimy poprawić jakość obsługi klienta i dostosować urząd do potrzeb osób niepełnosprawnych - zaznacza.

Nowy dyrektor PUP wcześniej był kierownikiem zespołu kontroli w Starostwie Powiatowym w Kielcach. Prowadził audyt w urzędzie pracy, który wykazał w placówce wiele nieprawidłowości. Zanim trafił do starostwa, kierował wydziałem prewencji Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Kielcach. Z wykształcenia jest prawnikiem, skończył też politykę społeczną. Oba kierunki studiował na Uniwersytecie Warszawskim.

Pracę w charakterze dyrektora Grzegorz Piwko rozpocznie w najbliższy poniedziałek.

Reklama