Karuzela kadrowa, po brexicie

Data publikacji: 07.02.2020 13:33
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Kielce. 11.06.2019 / Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Mariusz Gosek złożył mandat radnego sejmiku województwa. Jest to konsekwencja brexitu, w efekcie którego Mariusz Gosek zajmie miejsce w Sejmie po pośle Dominiku Tarczyńskim, który z kolei zasiadł w ławach Europarlamentu. Oznacza to także miejsce dla nowej osoby w sejmiku województwa.

Poseł elekt Mariusz Gosek opublikował w mediach społecznościowych pismo, które otrzymał od marszałka Sejmu informujące o tym, że jest osobą, której przysługuje mandat posła.

- W związku z tym wypełniłem wczoraj regulacje prawne i złożyłem mandat radnego sejmiku województwa - mówi Mariusz Gosek.

Dodaje, że przekazał oświadczenie do kieleckiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego, a także poinformował o tym kancelarię sejmiku. Wygaśnięcie mandatu stwierdzi postanowienie komisarza wyborczego.

- Było to dla mnie 15 miesięcy intensywnej pracy, podczas której nabyłem wiele doświadczenia. Dziękuję wszystkim radnym za współpracę na rzecz regionu - podkreśla.

Mariusz Gosek zostanie posłem po złożeniu ślubowania, które odbędzie się prawdopodobnie w najbliższą środę, podczas piątego posiedzenia Sejmu obecnej kadencji.

Kolejną osobą do objęcia mandatu radnego sejmiku województwa jest Marcin Piętak z Prawa i Sprawiedliwości, obecny szef gabinetu marszałka województwa i prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego. Czy mandat przyjmie?

- Jeszcze się nad tym zastanawiam. Jestem przed rozmową z marszałkiem. Jeśli mandat przyjmę, będzie się to wiązało z dużym zamieszaniem w urzędzie, ponieważ pewne zadania, które wykonuję, wymagają ciągłości pracy - komentuje.

Jeśli Marcin Piętak przyjęcia mandatu odmówi, kolejną osobą na liście jest Jan Wzorek z Porozumienia Jarosława Gowina.

Reklama