Dwa zgony w piwnicy - zabrakło tlenu

Data publikacji: 07.02.2020 14:46 / Data aktualizacji: 07.02.2020 17:02
Autor: Monika Miller , Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
07.02.2020. Jakubowice. Śmierć dwóch osób w piwnicy

07.02.2020. Jakubowice. Śmierć dwóch osób w piwnicy
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło dziś w miejscowości Jakubowice w gminie Działoszyce powiecie pińczowskim. Dwie osoby zmarły z powodu niskiej zawartości tlenu w pomieszczeniach przydomowej przechowalni warzyw, która znajduje się około trzech metrów poniżej poziomu gruntu. Jedna osoba walczy o życie w szpitalu.

07.02.2020. Jakubowice. Śmierć dwóch osób w piwnicyFot. Marta Gajda / Radio Kielce

Brygadier Jarosław Huk, zastępca komendanta powiatowego PSP w Pińczowie informuje, że zgłoszenie wpłynęło około godziny 12.30. O zdarzeniu poinformowała kobieta - prawdopodobnie matka dwóch mężczyzn, która zaniepokoiła się brakiem kontaktu z synami.

Na miejsce zostały wysłane dwa zastępy straży pożarnej. Pierwszą jednostką, która dotarła na miejsce był zastęp OSP Działoszyce. Jego dowódca stwierdził, że w pomieszczeniu gospodarczym połączonym z garażem na sprzęt rolniczy znajdują się ciała dwóch mężczyzn oraz kobiety.

- Ochotnicy natychmiast podjęli próbę wydobycia osób z tego pomieszczenia, ubrani w aparaty ochrony dróg oddechowych oraz wyposażeni w mierniki gazu przystąpili do ewakuacji. Potem zespół pogotowia ratunkowego podjął reanimację, którą prowadzono ponad godzinę - mówi strażak.

Życia dwóch mężczyzn nie udało się uratować. Z kolei kobieta została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Kielcach.

Zastępca komendanta powiatowego straży w Pińczowie dodaje, że po przeprowadzeniu pomiarów, detektory wykazały, że w pomieszczeniach jest zaledwie półtora procent tlenu.

Na miejsce przybył burmistrz Działoszyc Stanisław Porada, który obiecał pomoc rodzinie poszkodowanych.

- Zapewniliśmy jednemu z synów, który przybył na miejsce pomoc psychologa, będziemy się starać wspierać rodzinę - zaznacza burmistrz.

Mieszkańcy wioski wypowiadają się o zmarłych bardzo pozytywnie. Ta śmierć jest dla nich wielkim zaskoczeniem. Nikt tego nie rozumie - zaznaczają.

- Brak słów żeby określić rozmiar tej tragedii. Będziemy się starać wspomóc. Mieli duże gospodarstwo, bardzo dużo pracowali, aby się dorobić - na nic się to zdało -mówią mieszkańcy wsi.

Obecnie na miejscu pracuje prokurator.

07.02.2020. Jakubowice. Śmierć dwóch osób w piwnicyFot. Marta Gajda / Radio Kielce

Reklama