Prezydent z entuzjazmem przyjęty we Włoszczowie

Data publikacji: 07.02.2020 20:12
Autor: Michał Kita , Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
07.02.2020. Włoszczowa. Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy

07.02.2020. Włoszczowa. Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

To przełomowa i historyczna chwila- tak wizytę prezydenta Andrzeja Dudy we Włoszczowie komentują świętokrzyscy parlamentarzyści. Urzędujący prezydent odwiedził to świętokrzyskie miasto po raz pierwszy, jako głowa państwa. Andrzej Duda był już we Włoszczowie 18 marca 2015 roku.

Zdaniem posła Krzysztofa Lipca, prezesa świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, spotkanie z prezydentem RP miało bardzo budujący charakter, o czym świadczy owacyjne przyjęcie słów Andrzeja Dudy.

- To, co się tutaj dziś wydarzyło jest rzeczą niesamowitą. Po raz pierwszy w historii tego miasta, tego powiatu prezydent Rzeczpospolitej nawiedził tę ziemię. To ważne, ponieważ rozpoczyna się kampania wyborcza. Mam takie przekonanie, że dziś Andrzej Duda zaskarbił sobie wdzięczność mieszkańców ziemi włoszczowskiej, co z pewnością zaowocuje 10 maja - dodał.

Anna Krupka wiceminister sportu stwierdziła, że słowa o zrównoważonym rozwoju, które padły z ust prezydenta Andrzeja Dudy we Włoszczowie mają szczególny wymiar.

- Włoszczowa, to przykład miasta, które dzięki decyzjom motywowanym tym, aby dawać szansę nie tylko wielkim metropoliom, w tej chwili posiada stację kolejową, która jest oknem na świat dla wielu mieszkańców. To ogromna zasługa świętej pamięci premiera Przemysława Gosiewskiego - podkreśliła.

Wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk mówił, że widać duże zainteresowanie spotkaniami z prezydentem, co oznacza jedno - zwycięstwo w nadchodzących wyborach. Zwrócił także uwagę na wspominanego podczas wystąpienia Przemysława Gosiewskiego.

- Jest swego rodzaju symbolem zmian, jakie wprowadził w gminie, która była wykluczona. Te innowacje były wizjonerskie, bo dziś w podobny sposób są realizowane w skali całego kraju - mówił.

Senator Krzysztof Słoń mówił, że spotkanie potwierdziło, jak ważny jest dla prezydenta Andrzeja Dudy zrównoważony rozwój kraju, w tym takich miejscowości jak Włoszczowa. Zwrócił także uwagę na to, co mówił o Przemysławie Gosiewskim, który doprowadził do budowy peronu kolejowego we Włoszczowie, co było doskonałym posunięciem.

- Okazuje się, że ponad 300 osób dziennie odjeżdża z tego przystanku, który stał się naszym oknem na świat. To pokazuje też, że planowane inwestycje kolejowe są bardzo potrzebne - akcentował.

Poseł Andrzej Kryj mówił, że to bardzo dobrze, że prezydent odwiedził Włoszczowę i spotkał się z mieszkańcami całego regionu, bo z całą pewnością na spotkaniu pojawili się mieszkańcy spoza powiatu włoszczowskiego. Podkreślał, że takie wizyty pokazują, jak dużą wagę prezydent przywiązuje do Polski powiatowej i gminnej. Poseł zauważył, że entuzjazm mieszkańców był duży, co dobrze rokuje na rozpoczynającą się kadencję prezydencką.

Poseł Marek Kwitek zaznaczył, że spotkanie z prezydentem było historyczne. Przyznał, że wśród mieszkańców i przyszłych wyborców jest duży entuzjazm dla jego osoby, co daje Andrzejowi Dudzie dużą siłę na nadchodzące wybory. Zaznaczył, że świętokrzyscy parlamentarzyści z PiS będą robić wszystko, by ich kandydat je wygrał, bo gwarantuje dobry czas dla Polski.

Zdaniem posła Bartłomieja Dorywalskiego - na szczególną uwagę zasługuje to, że prezydent przypomniał postać ś.p. Przemysława Gosiewskiego honorowego obywatela Włoszczowy i jego zasługi w celu utworzenia peronu kolejowego na Centralnej Magistrali Kolejowej.

- Prezydent podawał to jako przykład, że kraju nie należy dzielić na Polskę A i Polskę B oraz to, że nasz kraj wymaga zrównoważonego rozwoju. Jak można było dostrzec i usłyszeć, spotkało się to z ogromnymi owacjami ze strony mieszkańców - mówił poseł Dorywalski.

Andrzej Bętkowski marszałek województwa świętokrzyskiego, podkreślił, że słowa prezydenta Andrzeja Dudy spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem.

- Świadczyły o tym liczne oklaski i owacje, które co chwila przerywały jego wystąpienie. Prezydent także w indywidualnych rozmowach z mieszkańcami przyjmowany jest bardzo ciepło. To bardzo dobrze rokuje na kolejne miesiące kampanii - dodał.

Wojewoda Zbigniew Koniusz podkreślał, że spotkanie było doceniające dla mieszkańców województwa i wszystkich Polaków.

- Prezydent wspomniał o wszystkich aspektach naszego życia, o tym, co już zrobiono i o tym, co jeszcze należy zrobić. Po dzisiejszych reakcjach zgromadzonych, sądzę, że będzie miał silną kampanię i mam nadzieję, że skuteczną - komentował.

Rafał Nowak, wicewojewoda świętokrzyski zwrócił uwagę na to, że publiczność mogła wysłuchać emocjonującego i osobistego przemówienia prezydenta.

- Nawiązywał do czasów, kiedy współpracował ze świętej pamięci Przemysławem Gosiewskim nad tym, by takie mniejsze miasta jak Włoszczowa rozwijały się w takim samym tempie, jak pozostała część Polski - podkreślał.

Zdaniem Andrzeja Prusia przewodniczącego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, wizyta i spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą to wielkie wyróżnienie dla mieszkańców powiatu włoszczowskiego.

- To bardzo ważne wydarzenie i bardzo ważne słowa prezydenta, szczególnie te dotyczące przeciwdziałaniu wykluczeniu. Włoszczowa i ten kiedyś obśmiewany przystanek na Centralnej Magistrali Kolejowych jest doskonałym przykładem, jak z tym wykluczeniem walczyć - zaznaczył.

Dariusz Czechowski, starosta powiatu włoszczowskiego podkreślił, że dla niego jak i wszystkich mieszkańców pierwsza oficjalna wizyta urzędującego prezydenta to historyczny moment. Starosta zaznaczył, że ziemia włoszczowska jest przesiąknięta dumną historią, która jest starannie pielęgnowana przez następne pokolenia. Dariusz Czechowski stwierdził, że od pięciu lat prezydent Andrzej Duda czyni starania, aby zmieniać Polskę na lepsze, oraz przywracać godność wszystkich obywateli.

Reklama