Kielecki teatr przeniósł się do nowego lokum

Data publikacji: 08.02.2020 10:15
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Kultura
28.01.2020. Kielce. Spektakl „Prawda” – próba. Na zdjęciu Mirosław Bieliński i Beata Pszeniczna.

28.01.2020. Kielce. Spektakl „Prawda” – próba. Na zdjęciu Mirosław Bieliński i Beata Pszeniczna.
Fot. Paweł Olszacki / Teatr TeTaTet

Po prawie dwóch latach grania na scenie Kieleckiego Centrum Biznesu, Teatr TeTaTeT Teresy i Mirosława Bielińskich przenosi się do nowej siedziby. Jest nią Mała Scena Kieleckiego Centrum Kultury. Pierwsze spektakle w tym miejscu odbędą się już w weekend.

Jak mówi Mirosław Bieliński, będzie to swego rodzaju nowe otwarcie.

- Przenieśliśmy się z bardzo gościnnych i serdecznych progów Kieleckiego Centrum Biznesu do Kieleckiego Centrum Kultury, na małą scenę, które też jest bardzo miłe, serdeczne i gościnne. Nowe miejsce, nowe wyzwania - podkreśla.

Zaletą nowej lokalizacji jest położenie w centrum miasta. Natomiast, jak zauważa Mirosław Bieliński, obie sceny różnią się.

- Nasza nowa scena jest bardziej teatralna. Wprawdzie nie ma pełnego teatralnego wyposażenia: wyciągów, pełnych kulis, ale jest bardzo dobrze wyposażona pod względem oświetleniowym i nagłośnieniowym - wymienia.

Pierwszym przedstawieniem, które zostanie zaprezentowane w nowym miejscu, dziś o godzinie 19 i w niedzielę, o godzinie 16, będzie spektakl muzyczny, utrzymany w stylistyce dawnego kabaretu, czyli „#KochajmySię!”.

Teatr TeTaTeT to pierwszy w Kielcach niezależny teatr rozrywki. Powstał niespełna rok temu z inicjatywy kieleckich aktorów - Teresy i Mirosława Bielińskich. Pierwszą realizacją była komedia pod tytułem „Umrzeć ze śmiechu” Paul’a Elliott’a, w reżyserii Mirosława Bielińskiego (premiera 26 maja 2018 roku). Obecnie trwają prace nad trzecią premierą. Będzie to francuska komedia „Prawda”.

Reklama