Nowa impreza kulturalna na mapie Świętokrzyskiego

Data publikacji: 10.02.2020 13:27
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Wiślica

Wiślica
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Nocne poznawanie zabytków Pińczowa i Wiślicy, zwiedzanie stanowisk archeologicznych w Wiślicy, pokazy filmowe i teatralne, czy spotkania z poezją. Tak w skrócie zapowiada się nowa impreza na mapie wydarzeń kulturalnych w województwie świętokrzyskim. Będzie to majówka „Na Ponidziu wiosna trwa”.

Jak wyjaśnia Magdalena Kusztal, dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, wydarzenie ma na celu skierować uwagę podróżników na Ponidzie - niezwykle piękny, ale wciąż niedoceniany region.

- Chcemy zachęcić mieszkańców Kielc i Świętokrzyskiego, ale również turystów z Polski, żeby zajrzeli na Ponidzie, bo tam poza wspaniałymi pokazami filmowymi, teatralnymi, poza poezją w wykonaniu Wolnej Grupy Bukowina, będzie nocne zwiedzanie zabytków Pińczowa i Wiślicy, zwiedzanie stanowisk archeologicznych w Wiślicy, i myślę, że to nieodkryte Ponidzie będzie pokazywało nam swoje prawdziwe skarby - podkreśla Magdalena Kusztal.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 1 - 3 maja. Koordynatorem majówki jest Wojewódzki Dom Kultury, zaś jednym z organizatorów Miasto i Gmina Pińczów. Jej burmistrz, Włodzimierz Badurak ucieszył się, że taka impreza kulturalna odbędzie się na jego terenie.

- To będzie okazja, by pokazać to, co mamy najlepsze w Pińczowie i na Ponidziu. Bardzo ważnym dla nas wydarzeniem będzie pokaz filmów reżysera pochodzącego z Pińczowa, Andrzeja Barańskiego - podkreśla.

Impreza jest skierowana również do miłośników aktywnego spędzania czasu, dlatego też planowane są między innymi regaty dla dzieci i młodzieży na pińczowskim zalewie. Odbędzie się także jarmark zdrowej żywności. Atrakcji będzie więcej, bo jak dodaje burmistrz Włodzimierz Badurak, trwają rozmowy ze stowarzyszeniami działającymi na terenie Ponidzia. Program majówki „Na Ponidziu wiosna trwa” poznamy jeszcze w lutym.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama