Były starosta opatowski ponownie przed sądem

Data publikacji: 10.02.2020 15:15
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
10.02.2020. Kielce. Rozprawa Bogusława Włodarczyka

10.02.2020. Kielce. Rozprawa Bogusława Włodarczyka
Fot. Picasa /

Kolejna rozprawa odbyła się przed Sądem Okręgowym w Kielcach w sprawie byłego starosty opatowskiego Bogusława Włodarczyka.

Zeznawali kolejni świadkowie, w tym kierownik budowy szpitala, w czasie gdy lecznicę w Opatowie dzierżawiła spółka „Twoje Zdrowie Lekarze Specjaliści” z Katowic. Zeznania składał także jeden z podwykonawców.

Działacz PSL, oskarżony jest o oszustwa przy remoncie szpitala w Opatowie w latach 2013-2014. Oprócz niego, na ławie oskarżonych zasiada także była prezes powiatowej spółki medycznej „Top Medicus” Joanna Sz. oraz Jan G., były prezes zarządu dzierżawiącej szpital spółki „Twoje Zdrowie Lekarze Specjaliści” w Katowicach.

Kierownik budowy szpitala opowiedział przed sądem jak wyglądał cały proces wykorzystywania pieniędzy z budżetu państwa na rozbudowę lecznicy od 2002 roku, aż do 2013. Jak mówił, firmy schodziły z budowy, ponieważ im nie płacono. Dodał, że firmy traktowały starostę jako gwaranta płatności, mimo że inwestycje prowadziła spółka dzierżawiąca szpital. Jednak nie wiedział dlaczego, ponieważ nie interesował się tym tematem.

Przypomnijmy, Prokuratura Okręgowa w Kielcach postawiła byłemu staroście siedem zarzutów. Cztery z nich dotyczą oszustw co do mienia znacznej wartości na szkodę czterech podmiotów wykonujących prace budowlane w szpitalu w latach 2013-2014. Chodzi o kwotę prawie 15 mln zł. Podejrzanym w procesie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama