Konkursy dla uczniów to nie tylko punkty

Data publikacji: 10.02.2020 17:06
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Na zdjęciu Kazimierz Mądzik  świętokrzyski kurator oświaty

Na zdjęciu: Kazimierz Mądzik - świętokrzyski kurator oświaty
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Listę konkursów, za które uczniowie dostaną dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół przygotowuje Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty. W porównaniu do ubiegłego roku mniej takich konkursów będą mieli uczniowie z Mazowsza. Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty zapewnia jednak, że w naszym województwie liczba punktowanych konkursów może się jedynie zwiększyć.

- Muszą to być konkursy o zasięgu wojewódzkim lub krajowym. Tematów jest bardzo wiele, oprócz konkursów sprawdzających wiedzę uczniów, dodatkowe punkty otrzymają również laureaci zawodów sportowych, czy zmagań artystycznych - informuje Kazimierz Mądzik.

Wiele z punktowanych konkursów organizują szkoły średnie, które chcą się w ten sposób promować się wśród uczniów podstawówek. Pięć konkursów zgłosiło w tym roku VI Liceum Ogólnokształcące imienia Juliusza Słowackiego w Kielcach. Katarzyna Cedro, dyrektor szkoły przyznaje, że uczniowie biorą udział w konkursach przede wszystkim dla punktów przy rekrutacji. Ale jej zdaniem, młodzi ludzie przy okazji zdobywają wartościową wiedzę.

- Uczniowie mają możliwość doskonalenia swoich kompetencji językowych, matematycznych, czy geograficznych. Rozwijają swoje horyzonty myślowe, wzmacniają swoją odporność na stres, uaktywniają się społecznie i uwrażliwiają na drugiego człowieka - tłumaczy Katarzyna Cedro.

Jak dodaje, jej zdaniem bardzo dobrze się stało, że świętokrzyski kurator oświaty nie zmniejszył liczby punktowanych konkursów.

Pełną ich listę kuratorium opublikuje na swojej stronie we wtorek 11 lutego.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama