Nowa Lewica zachęca do poparcia Roberta Biedronia

Data publikacji: 10.02.2020 18:42
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Kielce / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Świętokrzyscy przedstawiciele lewicy zainaugurowali kampanię wyborczą Roberta Biedronia, kandydata Nowej Lewicy w majowych wyborach prezydenckich.

Jak poinformował podczas poniedziałkowego spotkania z dziennikarzami poseł Andrzej Szejna, przewodniczący Nowej Lewicy w regionie, głównym celem na tym etapie kampanii jest zebranie minimum 100 tys podpisów, niezbędnych do rejestracji kandydata w Państwowej Komisji Wyborczej.

-Chcemy zebrać pół miliona podpisów w skali całego kraju, liczymy także na jak najwyższy wynik w województwie. Wiemy, że w ostatecznym rozrachunku, to nie liczba podpisów poparcia będzie się liczyć, a liczba oddanych głosów - dodał.

Andrzej Szejna zaznaczył, że głównym celem Nowej Lewicy - ugrupowania, które powstało na skutek połączenia Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Wiosny będzie wejście Roberta Biedronia do drugiej tury wyborów.

Zbiórka podpisów poparcia dla kandydatów w wyborach prezydenckich będzie mogła oficjalnie się rozpocząć po zarejestrowaniu przez PKW komitetu wyborczego danego kandydata.

Do tej pory chęć ubiegania się o najwyższy fotel w państwie ogłosili - urzędujący prezydent Andrzej Duda, Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL, Małgorzata Kidawa-Błońska z Platformy Obywatelskiej, Robert Biedroń z Nowej Lewicy, Krzysztof Bosak z Konfederacji oraz publicysta Szymon Hołownia.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama