Książka o bolesnej historii. Tomasz Rejman o walce żony z rakiem

Data publikacji: 10.02.2020 19:43
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Kultura
10.02.2020. Kielce. Tomasz Rejman promuje książkę „Żyć każdym dniem. Na bakier z rakiem”

10.02.2020. Kielce. Tomasz Rejman promuje książkę „Żyć każdym dniem. Na bakier z rakiem”
Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

W Świętokrzyskim Centrum Onkologii odbyła się promocja książki „Żyć każdym dniem. Na bakier z rakiem”. Publikacja opowiada historię choroby Manueli Rejman, żony Tomasza Rejmana. Kobieta zachorowała na raka i była leczona nie tylko w polskich szpitalach, ale także w klinikach w USA i Hiszpanii. Niestety, przegrała walkę z rakiem.

Jak powiedział Tomasz Rejman - ciężka choroba nowotworowa żony okazała się dla niego punktem zwrotnym, najważniejszym projektem, wyzwaniem i doświadczeniem w życiu. Dlatego chcąc podzielić się ze społeczeństwem doświadczeniem, którego on nabrał podczas wspierania żony w trakcie choroby, za namową przyjaciół postanowił napisać książkę.

- Manuela otrzymała dużo wsparcia. Było to zarówno wsparcie psychiczne, komfortu życia, jak również wyjątkowe wsparcie medyczne. To właśnie moi przyjaciele nakłonili mnie do tego, by napisać tę książkę. Było to dla mnie trudne, wymagało ode mnie dużo wysiłku. Przypominanie sobie ciężkich chwil podczas terapii wręcz bolało. W publikacji zawarłem kilka rad i przykłady, jak te rady zastosowaliśmy w naszej terapii - powiedział Tomasz Rejman.

Jak dodał, jego żona leczyła chorobę nowotworową m.in. w Świętokrzyskim Centrum Onkologii.

-Trafiliśmy do wspaniałych lekarzy, do wspaniałego szpitala w sytuacji, w której prośby o pomoc w innych miejscach zawiodły. Okazało się, że w Kielcach można zaaplikować terapię i zadbać o pacjenta w sposób, którego nie mogliśmy osiągnąć w żadnym innym szpitalu w Polsce - dodał Tomasz Rejman.

Książka ukazała się dzięki Warszawskiej Firmie Wydawniczej.

Tagi do tego wpisu
Reklama