Wolontariusze będą kwestować na rzecz hospicjum

Data publikacji: 12.02.2020 07:14
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
14.02.2019 Kielce. Wolontariusze kieleckiej Caritas kwestują na ulicy Sienkiewicza na rzecz stacjonarnego hospicjum

14.02.2019 Kielce. Wolontariusze kieleckiej Caritas kwestują na ulicy Sienkiewicza na rzecz stacjonarnego hospicjum
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Wolontariusze Caritas Diecezji Kieleckiej rozpoczynają trzydniową kwestę na rzecz stacjonarnego hospicjum na osiedlu Czarnów. Jak informuje ksiądz Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora kieleckiej Caritas, w ramach akcji „Serce dla hospicjum” wolontariuszy spotkać będzie można w kieleckich galeriach handlowych oraz na ulicy Sienkiewicza.

- To niezwykle ważna akcja, ponieważ jest to inicjatywa samych wolontariuszy. To oni pomyśleli, że z okazji zbliżającego się dnia zakochanych warto również pamiętać o tych, którzy tej miłości szczególnie potrzebują, a więc o chorych w hospicjum - dodał ksiądz Krzysztof Banasik.  

W zamian za datek do puszki wolontariusze rozdawać będą pierniki w kształcie serca, które sami wcześniej przygotowali. W tym roku za zebrane pieniądze zakupiony zostanie m.in. aparat do ćwiczeń przy łóżku, kliny do pomocy w ułożeniu pacjenta oraz przenośny masażer.

- Każdy człowiek potrzebuje miłości i potrzebuje tą miłością obdarowywać. Dlatego nasza akcja jest szansą, by się tym sercem podzielić z chorymi. Zbieramy także pieniądze na bieżącą działalność hospicjum, bo zawsze te fundusze są ważne i potrzebne. Akcja ma również charakter edukacyjny, bo należy uwrażliwiać na potrzeby osób chorych - dodał ksiądz Krzysztof Banasik.

Dziś wolontariuszy kieleckiej Caritas będzie można spotkać w Galerii Echo, w czwartek w Galerii Korona, a w piątek na ulicy Sienkiewicza. Zbiórki rozpoczynać się będą o 9.00 i trwać do 15.00.

Dziś także w ramach akcji „Serce dla hospicjum” w VI Liceum Ogólnokształcącym w Kielcach odbędzie się charytatywny mecz piłki nożnej, podczas którego także zbierane będą datki do puszek. Rozgrywki rozpoczną się o 8.00 i potrwają do 14.00.

Podobne wiadomości
Reklama