Zbigniew Koniusz: bezpieczeństwo na drodze jest bardzo ważne

Data publikacji: 12.02.2020 08:24 / Data aktualizacji: 12.02.2020 08:43
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu (od lewej): Robert Jaworski - burmistrz Chęcin i Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski

Na zdjęciu (od lewej): Robert Jaworski - burmistrz Chęcin i Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Konkurs „Szkoła świecąca przykładem” ma zachęcić uczniów i nauczycieli do zaangażowania się w promocję mody na noszenie odblasków. Jak powiedział wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz - widoczność, a co za tym idzie bezpieczeństwo pieszych na drodze jest bardzo ważne i trzeba zrobić wszytko, by wypromować modę na noszenie odblasków.

Gość Radia Kielce jest przekonany że skuteczność akcji zależy od zaangażowanie się w nią młodzieży i dzieci oraz wykreowania wśród nich mody na odblaski.

Jeżeli w ramach konkursu kreatywni uczniowie wymyślą zachętę do noszenia elementów odblaskowych i wykreują modę to potem także inni zaczną zwracać na to uwagę i staną się one elementem tak oczywistym przy wyjściu z domu jak np telefon. Aby zachęcić szkoły do współpracy wojewoda chce ufundować nagrody finansowe na najlepsze pomysły promujące.

W przedsięwzięcie chcą także zaangażować się samorządy. Robert Jaworski - burmistrz Chęcin zauważa, że tego typu akcje prowadzone są przez różne instytucje, ale ponieważ nie mają one masowego charakteru, to i ich efekty nie są zadowalające. Burmistrz liczy na to, że tym razem przy zaangażowaniu wielu instytucji i samorządów uda się sprawić, że odblaski staną się powszechne i będą noszone nie tylko przez dzieci i młodzież, ale także przez osoby dorosłe.

Darmowe odblaski można odbierać m.in. w rozgłośni Radia Kielce.

adv adv
Wiadomości
Reklama