W Działoszycach będzie żłobek dzięki rządowej dotacji

Data publikacji: 12.02.2020 11:11
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Działoszyce. Budynek przedszkola który ma zostać rozbudowany o żłobek

Działoszyce. Budynek przedszkola, który ma zostać rozbudowany o żłobek
Fot. Źródło UMiG Działoszyce

Działoszyce to kolejna gmina na Ponidziu, która skorzysta z rządowego programu „Maluch Plus”. Dzięki dotacji z budżetu państwa powstanie tam pierwszy w gminie oddział żłobkowy.

Jak informuje burmistrz Stanisław Porada, na potrzeby placówki ma zostać rozbudowany istniejący budynek przedszkola samorządowego. W efekcie będzie to nowoczesny i przyjazny maluchom obiekt o łącznej powierzchni ponad 300 metrów kwadratowych.

- Takie rozwiązanie pozwoli nam między innymi na korzystanie z funkcjonującej już w przedszkolu kuchni, która niebawem, tak jak cały budynek przedszkola przejdzie gruntowną modernizację. Obiekt będzie bezpieczny, zyska m.in. monitoring. Ponadto planujemy wybudowanie placu zabaw – informuje burmistrz.

Dodaje, że żłobek gwarantuje opiekę najmłodszym, a z drugiej strony powoduje, że ich rodzice, głównie mamy, mogą wrócić do pracy. To także bardzo dobre wsparcie dla osób, które wychowują dziecko.

- Zależy nam, aby nasza gmina była prorodzinna. Pojawiają się nowi inwestorzy, tworzą się nowe miejsca pracy. Rodziny, które będą chciały pracować, rozwijać się, będą miały możliwość zostawienia swoich pociech w żłobku – zaznacza.

Placówka w początkowym okresie działalności będzie w stanie przyjąć 8 dzieci w wieku do 3 lat, zaś pierwsze maluchy znajdą tam miejsce z początkiem przyszłego roku.

Gmina dostała na ten cel dofinansowanie z budżetu państwa, w wysokości ponad 260 tys. zł. Wkład własny to około 500 tys. zł.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama