Maluchy wśród książek, a mamy z chwilą wytchnienia

Data publikacji: 12.02.2020 11:24
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Maluchy będą odkrywały świat literatury, a w tym czasie mamy odpoczną z książką lub gazetą w ręce – to założenie najnowszej inicjatywy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach. W poniedziałek, 17 lutego, o godzinie 11, w sześciu jej filiach zaczną działać Biblioteczne Kluby Maluszka „Mamy Relax”.

Anna Żmudzińska, dyrektor instytucji wyjaśnia, że przedsięwzięcie to ma promować czytelnictwo, a jest skierowane do mam najmłodszych dzieci, do 3 roku życia.

- Chcemy, żeby mamy mogły wyjść z domu, spotkać się z interesującymi osobami, koleżankami, czy też miały okazję nawiązać nowe znajomości, a my w tym czasie zajmiemy się maluchami, będziemy czytać książki, organizować przedstawienia teatralne – wyjaśnia.

Inauguracyjne spotkania odbędą się w poniedziałek, 17 lutego, o godzinie 11, w sześciu filiach: numer 3 – przy ulicy Jagiellońskiej 36, numer 4 – ulica Górnicza 64, numer 9 – ulica Okrzei 9, numer 10 – ulica Konopnickiej 5, numer 11 – ulica Jana Nowaka-Jeziorańskiego 53, filia numer 13 – ulica Naruszewicza 25.

Jak dodaje Anna Żmudzińska, będzie to pilotaż programu, który ma się odbywać raz w tygodniu.

- Mam nadzieję, że te spotkania sprawią, że po pierwsze wzrośnie zainteresowanie czytelnictwem, a oprócz tego, że czytanie będzie się kojarzyło z przyjemnością, relaksem, ale także z pozytywną energią. Mama będzie uśmiechnięta, dziecko zdobędzie nowe doświadczenie, a to czytanie sprawi, że w przyszłości będzie piękniej patrzyło na świat – mówi.

Korzystanie z tej formy relaksu będzie bezpłatne.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama